Jesteś tutaj: Produkty / Kończyna górna

Kończyna górna

Otwarta orteza nadgarstka została wykonana według nowego bardziej anatomicznego kształtu, dzięki czemu lepiej stabilizuje staw promieniowo-nadgarstkowy i nadgarstek. Orteza została w całości wykonana z nowego innowacyjnego surowca AirSanmed. Specyfika tego surowca polega na tym, że nie jest on elastyczny przez co polepsza stabilizację zabezpieczonego stawu. Przy skórze pacjenta znajduje się przewiewna bawełniana dzianina frotte, wewnątrz półsztywna perforowana pianka komfortowa, na zewnątrz natomiast zainstalowany jest laminat medyczny z funkcją paroprzepuszczalną, który w celu łatwiejszego odprowadzania potu od ciała pacjenta został dodatkowo wyperforowany. Wyrób posiada konstrukcję otwartą, co ułatwia jego zakładanie na kończynę oraz regulowane zapięcie przednie, co czyni ortezę jeszcze bardziej uniwersalną i ułatwia dopasowanie do każdego kształtu dłoni.

W dłoniowej części ortezy zainstalowano miękką elastyczną poduszkę poprawiającą komfort użytkowania wyrobu. Konstrukcja ortezy oraz użyte surowce przeciwdziałają wystąpieniu u jej użytkowników zespołu cieśni nadgarstka. W dolnej części wyrobu zastosowano anatomicznie wyprofilowaną szynę dłoniową, która galwanicznie została zabezpieczona przed działaniem ludzkiego potu. Zapięcia wyrobu wykonano przy użyciu zespołu dwóch szerokich taśm obwodowych oraz jednej wąskiej taśmy dłoniowej. Zakres regulacji zapięć jest bardzo duży i dzięki temu gwarantuje on szeroki zakres regulacji i stabilizacji.

W dolnej części wyrobu zastosowano anatomicznie wyprofilowaną szynę dłoniową, która galwanicznie została zabezpieczona przed działaniem ludzkiego potu. W górnej części wyrobu zainstalowano dwie listwy z tworzywa sztucznego, które wraz z łyżką dłoniową przekrojowo tworzą trzy obwodowe punkty podparcia kończyny górnej. Taki sposób stabilizacji przedramienia jest sposobem najbardziej skutecznym.

Przeznaczenie: po przebytych urazach stawu promieniowo nadgarstkowego w zapaleniach kaletek ścięgnistych, w zmianach przeciążeniowych, zwyrodnieniowych i zapalnych profilaktycznie w sporcie

Łuska dłoni i przedramienia z separatorem palców dłoni została przez nas całkowicie przeprojektowana. Zmianom uległa zarówno konstrukcja usztywnienia łuski jak i kształt jej elementu miękkiego. Dodatkowo wyrób wyposażono w separator palców. Dzięki tym zmianom wyrób lepiej stabilizuje palce, staw promieniowo-nadgarstkowy i nadgarstek. Zapięcia wyrobu wykonano przy użyciu zespołu dwóch szerokich taśm obwodowych przedramienia oraz jednej wąskiej taśmy dłoniowej. Zakres regulacji zapięć jest bardzo duży i dzięki temu gwarantuje on szeroki zakres regulacji i stabilizacji. Dodatkowo w przedniej części wyrób wyposażono w miękki separator palców. Separator ten zapobiega zachodzeniu na siebie palców i redukuje ból, wywołany ich wzajemnym uciskiem, ponadto ochrania palce przed otarciami, przynosi ulgę w przypadku bolesności palców i pomaga utrzymać palce w prawidłowej pozycji.

Łuska została w całości wykonana z nowego innowacyjnego surowca AirSanmed. Specyfika tego surowca polega na tym, że nie jest on elastyczny przez co polepsza stabilizację zabezpieczonego stawu. Przy skórze pacjenta znajduje się przewiewna bawełniana dzianina frotte, wewnątrz półsztywna perforowana pianka komfortowa, na zewnątrz natomiast zainstalowany jest laminat medyczny z funkcją paroprzepuszczalną, który w celu łatwiejszego odprowadzania potu od ciała pacjenta został dodatkowo wyperforowany. Wyrób posiada konstrukcję otwartą co ułatwia jego zakładanie na kończynę górną. Występuje on w jednym rozmiarze i należy tylko określić czy winien być stosowany na prawą czy lewą rękę.

Konstrukcja wyrobu oraz użyte surowce przeciwdziałają wystąpieniu u użytkowników zespołu cieśni nadgarstka. W dolnej części ortezy zastosowano długą aluminiową, anatomicznie wyprofilowaną łyżkę dłoniową, która w profesjonalny sposób została zabezpieczona farbą proszkową, co uodporniło ją na działanie ludzkiego potu.

Dodatkowo, ortezę można wyposażyć w separator neurologiczno-reumatologiczny. Zapewnia on prawidłowe ułożenie palców i utrzymuje optymalne odwiedzenie paliczków bliższych w sytuacji zmian neurologicznych lub zwyrodnieniowych. W przypadku wzmożonej spastyki, separator zabezpiecza palce przed ich nadmiernym „ściskaniem”. W sytuacji tzw. „łabędziej ręki” w RZS, konstrukcja wyrobu ze specjalnym zapięciem koryguje ustawienie palców ze strony dołokciowej do pozycji neutralnej. Utrzymanie takiej optymalnej neutralnej pozycji ręki pozwala na zahamowanie procesu zmian neurologicznych i zwyrodnieniowych u chorego.

Orteza stabilizująca ręki MANU-X posiada anatomicznie uformowane szyny usztywniające od strony dłoniowej i grzbietowej oraz obwodową taśmę rzepową częściowo unieruchamiającą nadgarstek. Konstrukcja ortezy zapewnia swobodne ruchy kciuka i palców.

Wskazania: Zwyrodnienie stawów nadgarstka Ciężkie skręcenia Zapalenie pochewki ścięgnistej Tymczasowe usztywnienie po usunięciu opatrunku gipsowego Leczenie w okresie pooperacyjnym po pierwszej zmianie opatrunku Artropatie przeciążeniowe Leczenie zachowawcze jałowej martwicy kości nadgarstka w pierwszym okresie choroby Porażenie nerwu promieniowego – ręka opadająca Zespół cieśni nadgarstka Komfort: Otwarta konstrukcja ortezy daje wrażenie lekkości w noszeniu.

Anatomiczny krój zapewnia optymalne dopasowanie, w efekcie zapewniając wysoki komfort użytkowania. Obwód nadgarstka Rozmiar w cm 1 do 17 2 ponad 17 Dostępne kolory: czarny Możliwość noszenia na prawej i lewej kończynie.

Najbardziej komfortowy stabilizator nadgarstka dostępny na rynku. Pasuje nawet do najbardziej smukłego nadgarstka. Zaprojektowany dla osób z zespołem cieśni nadgarstka. Wzmacnia słabe i kontuzjowane nadgarstki. Posiada elastyczne usztywnienie na górze oraz sztywne, specjalnie wyprofilowane na dole dla lepszego komfortu. Oddychająca i lekka tkanina zapewnia wygodę podczas całodziennego noszenia. Posiada wbudowaną barierę antybakteryjną AEGIS Microbe Shield®*.

Mueller Green jest linią stabilizatorów przyjaznych środowisku. Seria Mueller Green jest stworzona na tak samym wysokim poziomie jak nasze wcześniejsze produkty, z tą różnicą że wykonana jest z materiałów przyjaznych środowisku. Zamiast tradycyjnego neoprenu, seria Mueller Green wykonana jest z materiałów do których wytworzenia nie użyto paliwa. Dodatkowo wewnętrzna podszewka wykonana jest z materiałów recyklingowych jak plastikowe butelki. Opakowanie może być z powrotem wykorzystane i zawiera barwinki na bazie soi. *AEGIS Microbe Shield® kontroluje rozwój bakterii i grzybów, które powodują nieprzyjemne zapachy czy plamy, technologia ta jest wolna od substancji szkodliwych dla środowiska. Jest to jedna z najbardziej zaawansowanych technologii powlekania materiałów antymikrobiotyczną oraz antybakteryjną, bezzapachową, bezbarwną, niewypłukującą się powłoką chroniącą przed bakteriami, grzybami, glonami, drożdżami, pleśnią i roztoczami. Powłoka jest integralną częścią materiału, nie zmywa się, ani nie ściera pozostając przez cały czas na powierzchni.

Stabilizator jest wykonany z wysokiej klasy tkaniny, dwóch szyn stabilizujących nadgarstek i kciuk, zapinany na velcro. Stabilizuje nadgarstek i kciuk. Wskazania: zmiany zwyrodnieniowe nadgarstka, doleczanie lub leczenie przy urazach skrętnych nadgarstka, doleczanie po złamaniach w obrębie nadgarstka, zespół cieśni nadgarstka.

Strony lewa/prawa. Rozmiar dobieramy mierząc obwód nadgarstka w cm.

Orteza stawu nadgarstkowego. • Unieruchomienie szyna trzymając kciuk w pozycji przeciwbólowej • Produkt, który pasuje do kształtu kciuka doskonale powodu drutu pozostaje z efektem sprężyny. • Wygodne produktów dzięki tkaninie Zirtex® na kciuka: termiczna, odprowadzająca wilgoć. • Wewnętrzna wyściółka w Thermytex tkaniny. oddychające i antybakteryjne • Dwa rzepy do łatwego montażu produktu.

Rozmiar obwód nadgarstka: 1- 13-17 cm 2- 17-23 cm

Orteza stawu nadgarstkowego . Podwójny system kompresji pasek zapewniając nawet Korzystanie z oddychających materiałów (3D dzianina) dla lepszego komfortu. X-ray przezroczyste, regulowane pobyty. Wsparcie Palm. Modele: w prawo - w lewo.

Rozmiar obwód nadgarstka: 1- 13-17 cm 2- 17-23 cm

Stabilizator nadgarstka Apollo jest wyprodukowany z lekkiego i bardzo wygodnego piankowego materiału. Posiada uniwersalny rozmiar co redukuje konieczność utrzymywania dużych zapasów na magazynie. Regulowane podwójne zamknięcie zapewnia kontrolę wkładania dla większego komfortu każdego pacjenta. Stabilizator nadgarstka z ujęciem kciuka posiada także możliwość indywidualnego regulowania taśmy wokół kciuka.

ZASTOSOWANIE:

• zwichnięcia i naciągnięcia stawów

• zespół cieśni nadgarstka

• dalekie pęknięcia kości promieniowej oraz łokciowej

• urazy łódkowate

• urazy kciuka (dla stabilizatora z ujęciem kciuka)

• syndrom De Quervina

• bóle reumatyczne.

Cechy charakterystyczne: • lekka wytrzymała konstrukcja • uniwersalny rozmiar na prawą i lewą rękę • doskonałe usztywnienie nadgarstka i kciuka przy zachowaniu mobilności dłoni i ręki • miękka i wygodna konstrukcja • podwójne zamknięcie gwarantuje wygodne dopasowanie i ochronę • unieruchamiające szyny mogą być profilowane według indywidualnych potrzeb pacjentów.

Wykonany z oddychającego, perforowanego breathprenu podszytego bawełną, wzmacnia staw nadgarstka oraz staw nadgarstkowo-śródręczny kciuka, zapewnia kompresję, a także ogrzewa staw. Zmniejsza ból związany z przeciążeniem stawu i wstrząsami. Zalecany jako środek prewencyjny, chroniący i łagodzący skutki urazów i zwyrodnień.

Wykonany z bardzo wytrzymałego, elastycznego materiału z pasem dociągającym wzmacnia staw, zapewnia kompresję, a także delikatnie ogrzewa staw. Zmniejsza ból związany z z przeciążeniem stawu i wstrząsami. Zalecany jako środek prewencyjny, chroniący i łagodzący skutki urazów i zwyrodnień, np. dla osób pracujących na komputerze, grających w tenisa, golfa, jeżdżących na snowboardzie.

Rozmiar: uniwersalny.

Stabilizator wykonany jest z rozciągliwego w 4 strony spandexu z bawełnianą wyściółką wzmacnia staw, zapewnia kompresję, a także delikatnie ogrzewa staw zmniejsza ból związany z długotrwałą pracą na komputerze, a także z przeciążeniem stawu Zalecany jako: środek profilaktyczny, chroniący przed urazami i zwyrodnieniami (np. dla osób pracujących na komputerze, grających w tenisa, golfa), jak również podczas chorób zwyrodnieniowych i reumatycznych

Wykonany z oddychającego Breathprenu podszytego bawełną wzmacnia staw nadgarstkowo-śródręczny kciuka zapewnia kompresję, a także ogrzewa staw zmniejsza ból związany z z przeciążeniem stawu, reumatyzmem, zwyrodnieniem i wstrząsami.

Zalecany jako: środek chroniący i łagodzący skutki urazów i zwyrodnień, zmniejszający bóle reumatyczne.

Elastyczny stabilizator nadgarstka

Wykonany z mocnego elastycznego, przewiewnego materiału wzmacnia staw nadgarstka oraz staw nadgarstkowo-śródręczny kciuka, zapewnia kompresję, a także ogrzewa staw. Zmniejsza ból związany z przeciążeniem stawu i wstrząsami. Zalecany jako środek prewencyjny, chroniący i łagodzący skutki urazów i zwyrodnień, np. dla osób pracujących na komputerze, grających w tenisa, golfa, jeżdżących na snowboardzie.

Rozmiar: uniwersalny.

Zalecany jako środek prewencyjny, chroniący i łagodzący skutki tzw. łokcia tenisisty u osób grających w tenisa, golfa, jeżdżących na snowboardzie.

Kolor: bezowy, czarny. Rozmiar: uniwersalny

Wykonany z elastycznego, mocnego materiału wzmacnia staw, zapewnia kompresję, a także delikatnie ogrzewa staw. Zmniejsza ból związany z przeciążeniem stawu. Zalecany jako środek prewencyjny, chroniący przed urazami i przeciążeniem.

Właściwości:

Zwiększona stabilność i skuteczne łagodzenie nacisku dzięki anatomicznie ukształtowanym poduszkom. Specyficzny efekt masażu poprzez oddziaływanie dzianiny kompresyjnej w połączeniu z poduszkami. Bardzo wygodny dzięki aktywnie oddychającemu, elastycznemu materiałowi i anatomicznie ukształtowanej dzianinie. Dodatkowy komfort dzięki miękkiemu materiałowi w obszarze zgięcia. Zapobieganie nieestetycznym odciskom skóry dzięki bezszwowej produkcji i miękkim obrzeżom. Lekki i przezroczysty materiał, wybitnie zdający egzamin w życiu codziennym.

Zakres zastosowania protect.Epi: choroba zwyrodnieniowa stawów, zapalenie nadkłykcia, stany podrażnienia.

Opaska na łokieć PUSH MED EPI zmniejsza ból w przypadku występowania schorzenia "łokcia tenisisty" lub "łokcia golfisty". Poduszeczka uciskowa powoduje, że nacisk jest skierowany na prostowniki nadgarstka (w przypadku "łokcia tenisisty" ) oraz zginacze nadgarstka (w przypadku "łokcia golfisty"). Zminejsza to zależność od zakotwiczenia tych mięśni na łokciu. Poduszeczka wykonana jest z przyjaznego dla skóry elastycznego polimeru. Plastikowy element wzmacniający zapewnia równomierne rozłożenie nacisku wokół ramienia i zapobiega zbytniemu ściskaniu. Dobre dopasowanie anatomiczne oraz materiał poduszeczki pomagają w utrzymaniu opaski na swoim miejscu podczas ruchu. Do przymocowania opaski wokół przedramienia wystarcza jedna ręka. Wskazania: Łokieć tenisisty (zapalenie nadkłykcia bocznego) Łokieć golfisty (zapalenie nadkłykcia przyśrodkowego.).

Rozmiar uniwersalny.

Stabilizator łokcia tenisisty z żelem regulowany stabilizator żelowy pozwala zmniejszyć ból przedramienia i łokcia. Lekki i wytrzymały, jest wygodny podczas całodniowego noszenia. Wkładka żelowa zapewnia umiejscowiony ucisk, który pozwala zwalczyć dyskomfort łokcia. Paski do indywidualnego dopasowania. Wewnątrz posiada barierę antymikrobową AEGIS przeciw bakteriom wywołującym zły zapach.

Uniwersalny rozmiar obwód łokcia 20 cm - 38 cm

Znajdują zastosowanie w przypadku urazów koniuszków palców, szczególnie po amputacjach. Służą również do unieruchomienia palca w przypadku pęknięć paliczka dalszego oraz urazów stawu międzypaliczkowego dalszego. Miękka wyściółka zapobiega nadmiernemu poceniu się, a ponadto zwiększa komfort przy długotrwałym użytkowaniu stabilizatora. Perforacja aluminium polepsza wentylację.

Znajdują zastosowanie przy pęknięciach paliczka dalszego oraz urazach stawu międzypaliczkowego dalszego. Miękka wyściółka zapobiega nadmiernemu poceniu się, a ponadto zwiększa komfort przy długotrwałym użytkowaniu stabilizatora. Utrzymują stawy międzypaliczkowe w pozycji wyprostowanej.

Utrzymuje staw międzypaliczkowy dalszy w pozycji wyprostowanej, umożliwiając ruch innych stawów. Mocuje się go do palca za pomocą małego plastra lub bandaża w taki sposób, aby staw międzypaliczkowy dalszy pozostawał w pozycji wyprostowanej.

GŁÓWNE ZALETY:

- produkt został wykonany z wytrzymałej tkaniny w technologii POLIYOU

- miękki temblak na bark jest szczególnie polecany w związku z koniecznością unieruchomienia, podtrzymania kończyny górnej zwłaszcza po zdjęciu gipsu oraz jako opatrunek doraźny w przypadku złamania kości przedramienia lub zwichnięcia stawu łokciowego

- produkt umożliwia regulację długości naramiennika - specjalnie zaprojektowany system zapinania produktu gwarantuje pełen komfort użytkowania.

Temblak kończyny górnej wykonany z przewiewnego materiału wyposażony w pas piersiowy regulowany za pomocą rzepa. Pas posiada miękką poduszkę zabezpieczającą szyję przed otarciami i nadmiernym uciskiem. Możliwe zastosowanie: podtrzymywanie i odciążenie kończyny w czasie noszenia opatrunku gipsowego, podtrzymywanie kończyny w urazach obejmujących kości przedramienia, stawu łokciowego oraz ramienia, w czasie procesu rehabilitacyjnego.

Pianka ochronna daje maksymalny komfort. Dokładna regulacja paskami samoprzyczepnymi. Ten sam model na lewą i prawą stronę. Wskazania do zastosowania: Porażenie połowicze stawu barkowego (wiotkie.) Unieruchomienie stawu łokciowego (pourazowe, przy zapaleniu nadkłykcia lub okolicy nadkłykcia przyśrodkowego kości ramiennej), zwichnięcia. Unieruchomienie po złamaniu łopatki. Unieruchomienie przeciwbólowe ramienia i przedramienia.

Orteza składa się z temblaka podtrzymującego przedramię podwieszonegona szelkach z dodatkową stabilizacją ramienia przy tułowiu za pomocąpoprzecznego pasa stabilizującego zapinanego na rzep. Całość wykonana ztrójwarstwowej kompozycji laminowanej TRI-TEX. Zastosowanie: Zwichnięcia stawu barkowego, uszkodzenie przyczepów mięśni w obrębiestawu barkowego i łokciowego, złamania kości ramienia, naciągnięciawiązadeł, porażenia neurologiczne, urazy stawu ramieniowego, w okresiepooperacyjnym po zabiegach w obrębie barku.

- Wykonana jest z oddychającej pianki poliuretanowej dwustronnie pokrytej dzianiną poliamidową

- Ustala ramię w przywiedzeniu i rotacji wewnętrznej w stawie ramiennym, natomiast staw łokciowy i przedramię blisko tułowia - Umożliwia precyzyjnie ustawienie pozycji zabezpieczonej kończyny

- Stosowana po przebytych operacjach, w przypadku niedowładu, złamań, przesileń ścięgien i więzadeł, leczenia i doleczania urazów stawu ramiennego, obręczy barkowej oraz stawu łokciowego, chorób zapalnych i chorób zwyrodnieniowych stawu ramiennego

- Stosowana jest w przypadku kontuzji obojczyka i ramienia, unieruchamia również staw łokciowy

- Zalecana przy urazach okolicy obręczy barkowej wymagających odciążenia lub unieruchomienia, jak również podczas unieruchomienia i zabezpieczenia pooperacyjnego obręczy barkowej

- Wykonana w sposób umożliwiający stabilizację zarówno prawego jak i lewego ramienia