Rehabilitacja i inne

Piłka do rehabilitacji z systemem ABS. Piłka do rehabilitacji z systemem "ABS" wykonana jest z wysokiej jakości materiału przeciwdziałającego rozerwaniu piłki oraz zapewniającego powolną utratę powietrza w przypadku jej przebicia. Piłka umożliwia wykonanie szeregu ćwiczeń, zarówno o charakterze rehabilitacyjnym, jak i ogólnorozwojowym. Piłka rehabilitacyjna dostepna w rozmiarach: 55, 65, 75, 85cm.

Piłki Redondo TOGU wykorzystywane są w terapii, fitness (Spirit-ball, piłki Pilatesa) oraz w treningu ogólnorozwojowym. Stosowane także w celu mobilizacji kręgosłupa oraz podczas relaksacji. Charakteryzują się wysoką elastycznością. Wykonane z tworzywa PVC. Dostępne w średnicach 18,22,26 cm.

Zalety piłek Redondo TOGU: - wytrzymałe na duże dynamiczne obciążenia - zwiększają zakres zastosowania i ilość ćwiczeń - tania i bezpieczna alternatywa dla konwencjonalnych przyborów terapeutycznych i treningowych - wykonane ze specjalnego, odpornego na zniszczenia materiału - zarejestrowane jako wyroby medyczny Klasy I - wyprodukowane w Niemczech  

Piłki rehabilitacyjne z kolcami znane również jako jeżyki są lekkie i barwne. Stożkowate kolce pobudzają zakończenia czuciowe ciała . Doskonałe do masażu całego ciała. Dostępne są różne rozmiary  5,5cm, 7cm, 8cm, 9cm, 10cm i kolory.

Poduszka rehabilitacyjna, pneumatyczna BERET służy do korygowania wad postawy oraz wzmocnienia mięśni głębokich naszego ciała. Kształt beretu tej poduszki wymusza utrzymanie prawidłowej postawy podczas siedzenia czy też stania. Używana jest zarówno podczas ćwiczeń rehabilitacyjnych jak i w czasie ćwiczeń fitness oraz podczas treningu wzmacniającego czy ogólnorozwojowego. Bardzo często wykorzystywana jest przez zawodowych sportowców w czasie rehabilitacji stawu skokowego i kolanowego. Może być stosowana zarówno przez dzieci jak i dorosłych.

Przeznaczona do ćwiczeń sensomotorycznych, równowagi, do stymulacji proprioceptywnej, pobudza receptory czuciowe ciała.

Elastyczna i wytrzymała taśma do ćwiczeń - urozmaica trening i pomaga w rehabilitacji. Fitband to wysokiej jakości gumy do ćwiczeń i rehabilitacji. Taśma Fitband jest bardzo rozciągliwa i wytrzymała, może się wydłużyć nawet trzykrotnie w stosunku do swojej pierwotnej długości. Fitband jest bardzo praktycznym elementem używanym zarówno w fizjoterapii, jak i rehabilitacji, a także na lekkich treningach sportowych. Stosowane są często jako element ćwiczeń terapii pooperacyjnej – służą odbudowie i wzmocnieniu osłabionych mięśni.

Taśmy Fitband znalazły swoje zastosowanie również w zajęciach z Pilatesu. Ze względu na kilka stopni oporu można swobodnie dobrać taśmę do swojego programu ćwiczeń i sukcesywnie zwiększać intensywność ćwiczeń. Szerokość 14,5 cm polecana jest w szczególności kobietom oraz dzieciom, ponieważ posiada odpowiednio mniejszy stopień oporu. taśmy Fitband są pomocne przy ćwiczeniach w terapii pooperacyjnej, rozbudowie mięśni i rozwoju ruchowego łatwy i przystępny sposób na zwiększenie siły, wytrzymałości, i koordynacji. dostępne w 4 stopniach oporu dla progresywnego treningu lekka (żółta), średnia (czerwona), mocna (zielona), x-mocna (niebieska).

Regularny, a zarazem prosty trening z Thera Band pociąga za sobą wymierne efekty. Produkty Thera-Band znajdują także pełną akceptację podczas ćwiczeń ze względu na ich wielostronną możliwość wykorzystania. Małe, przenośne przybory często zalecane są do zastosowania w warunkach domowych po okresie intensywnej terapii szpitalnej. Taśmy Thera Band przyczyniają się do poprawy siły mięśniowej już po krótkim czasie ich używania. Dają one nam możliwość działania na każdą partię mięśniową. Przybory mogą być używane w gabinecie rehabilitacyjnym, w studiu fitness, w klubie sportowym, na urlopie, w hotelu lub w domu.

Zastosowanie: - przyrost siły mięśniowej, - zwiększenie zakresu ruchu, - poprawa kondycji i koordynacji, - korekcja wad postawy.

Dyski sensoryczne wypełnione powietrzem. Używane w ćwiczeniach sensomotorycznych i korekcji wad postawy. Odciążają odcinek lędźwiowy kręgosłupa podczas siedzenia i wymuszają odruch autokorekcji. Posiadają zaworek do regulacji ilości powietrza wewnątrz przyboru - większa zawartość powietrza ułatwia wykonanie ćwiczeń równoważnych. Idealne przybory do zastosowania w treningu osobistym oraz w profesjonalnym treningu sportowym np.: sporty zimowe (snowboard), piłka nożna, piłka ręczna, siatkówka. Wykonane z wysokojakościowego Rutonu.

Cel ćwiczeń: - poprawa koordynacji, - polepszenie reakcji równowagi, - poprawa siły mięśniowej, - korekcja wad postawy, - wspomaganie koncentracji i percepcji, - stabilizacja stawów, - przygotowanie motoryczne w treningu sportowym, - rozszerzenie specjalistycznych programów treningowych (sensomotoryka), - urozmaicenie ćwiczeń Yogi, Pilatesa i medytacji, - ćwiczenia ogólnorozwojowe, - stosowany w terapii, sporcie i fitness.

Dynair dysk gładki 30 cm odciąża odcinek lędźwiowy kręgosłupa podczas siedzenia i wymusza odruch autokorekcji. Posiada zaworek do regulacji ilości powietrza wewnątrz przyboru - większa zawartość powietrza ułatwia wykonanie ćwiczeń równoważnych. Idealny przybór do zastosowania w treningu osobistym oraz w profesjonalnym treningu sportowym np.: sporty zimowe (snowboard), piłka nożna, piłka ręczna, siatkówka. Wykonany z wysokojakościowego Rutonu.

Cel ćwiczeń:

 • poprawa koordynacji,
 • polepszenie reakcji równowagi,
 • poprawa siły mięśniowej,
 • korekcja wad postawy,
 • wspomaganie koncentracji i percepcji,
 • stabilizacja stawów,
 • przygotowanie motoryczne w treningu sportowym,
 • rozszerzenie specjalistycznych programów treningowych (sensomotoryka),
 • urozmaicenie ćwiczeń Yogi, Pilatesa i medytacji,
 • ćwiczenia ogólnorozwojowe,
 • stosowany w terapii, sporcie i fitness.

Seria dysków sensorycznych wykonanych z rutonu stawiających większe wyzwanie dla ćwiczących niż dyski standardowe.

Średnica: 33cm lub 36 cm Kolor: niebieski, antracyt. Max. obciążenie: 200kg

Przybór terapeutyczny w formie klina, wypełniony powietrzem. Używany w ćwiczeniach sensomotorycznych oraz w korekcji wad postawy. Ułatwia utrzymanie miednicy w prawidłowej pozycji. Odciąża odcinek lędźwiowy kręgosłupa podczas siedzenia i wymusza odruch autokorekcji postawy. Posiada zaworek do regulacji ilości powietrza wewnątrz przyboru. Dynair Klin Premium o średnicy 40 cm dostępny jest w kolorze czerwonym oraz granatowym.

Wytrzymała mata o odpowiedniej grubości oraz gęstości. Posiada miłą i ciepłą powierzchnię, która w dużym stopniu amortyzuje uderzenia. Aby zapewnić komfort i bezpieczeństwo podczas ćwiczeń niezbędna jest wytrzymała mata o odpowiedniej grubości oraz gęstości. Mata posiada miłą i ciepłą powierzchnię, która w dużym stopniu amortyzuje uderzenia. Mata jest na tyle miękka, że zapewni każdemu trening w najbardziej komfortowych warunkach. miła i ciepła powierzchnia łatwa do czyszczenia i higienizacji łatwa do zwijania optymalny stopień pochłaniania uderzeń wymiary: 180 x 60 x 1,5 cm.

Wygodny przyrząd do masażu - rozluźni mięśnie i pobudzi krążenie SISSEL SPIKY TWIN ROLLER towygodny i łatwy w użyciu przyrząd do masażu ciała. Składa się z dwóch piłeczek z wypustkami (o średnicy ok. 10 cm) umieszczonych na jednej osi. Łagodzi napięcia mięśni. Doskonały do masażu mięśni długich wzdłuż kręgosłupa. Wspomaga krążenie krwi i limfy oraz metabolizm komórek. Stosowany również do masażu stóp i refleksologii. Pomaga w zwalczaniu cellulitu. Nie zawiera ftalanów. Trwały i wytrzymały.

Mata do akupresury SISSEL ACUPRESSUR MAT to prawdziwa ulga dla bolących, napiętych mięśni i pomoc w wielu dolegliwościach. Jej działanie polega na pobudzaniu organizmu do produkowania endorfin, które redukują ból i skutecznie relaksują. Oprócz tego mata pobudza krążenie i wywiera punktowy nacisk na mięśnie, doprowadzając do ich rozluźnienia.  

Skutecznie redukuje ból i napięcie mięśni szyi, ramion i pleców. Wspomaga krążenie krwi, powoduje wydzielanie endorfin i przypływ energii. Wszechstronne zastosowanie – redukuje ból i stres, przynosi ulgę obolałym mięśniom, pomaga w przypadku występowania problemów ze snem. Możliwość dokonywania indywidualnych ustawień i łatwego łączenia mat ze sobą.

Wymiary: 40 x 60 cm 2 sztuki w zestawie. Wysokość kolców: 1,5 cm Wykonana z higienicznego i łatwego do utrzymania w czystości (mycia i dezynfekcji) elastycznego tworzywa.

Jeżyk to mata do masażu stóp, pleców i całego ciała. Przeciwdziała płaskostopiu, zwalcza ból oraz rozluźnia mięśnie po wysiłku fizycznym.

Odpowiednio kształtuje stopy u dzieci. Zapobiega deformacjom stóp. Zapobiega i przeciwdziała płaskostopiu. Stymuluje i wzmacnia mięśnie krótkie stopy. Poprawia krążenie krwi we wszystkich narządach, w tym eliminuje problem zimnych stóp. Niweluje ból zmęczonych stóp, pleców, szyi oraz ramion. Może być wykorzystywany na zasadach akupresury. Stymuluje punkty reflektoryczne na stopach. Uaktywnia siły witalne organizmu. Zwiększa poziom wydzielanych endorfin oraz oksytocyny, które wpływają na poprawę samopoczucia. Działa relaksacyjnie – możliwość używania w kąpieli. Reguluje zaburzenia przemiany materii. Przyspiesza procesy wchłaniania i wydalania. Zwalcza choroby zwyrodnieniowe. Zapobiega pojawianiu się cellulitu i pomaga zwalczyć już istniejący.

MINI Jeżyk używany jest do masażu punktów reflektorycznych (motorycznych) na stopie wzmacniając mięsnie stóp oraz uaktywniając siły witalne organizmu i poprawiając krążenie krwi we wszystkich narządach.

Wymiary - 33 / 30 cm.

Działanie Stymulacja mięśni krótkich stopy pomaga zwalczyć ból zmęczonych stóp, a szczególnie u dzieci zapobiega płaskostopiu. Ten specyficzny masaż stóp wykonywany dzięki spacerowaniu po "Jeżyku" korzystnie reguluje zaburzenia przemiany materii (przyspiesza procesy wchłaniania i wydalania), bóle głowy, krzyża, krążenie krwi (nadciśnienie), zimne stopy, choroby zwyrodnieniowe, a nawet spadek masy ciała, co wykazały nowe badania. Zaleca się, aby jednorazowo ćwiczenia wynosiły 5-7 minut. Wskazania Masaż punktowy polecany jest szczególnie osobom prowadzącym siedzący tryb życia i powinien znaleźć stałe miejsce przy biurkach pracowników umysłowych i internatów. Zalecane jest trzymanie Jeżyka pod biurkiem, by móc w dowolnym czasie masować zmęczone stopy. Przeprowadzenie masażu możliwe jest podczas porannej toalety ( mycia, golenia) w środowisku wodnym np. wannie, pod prysznicem, chodząc w wodzie po kostki. Polecany szczególnie dzieciom i osobom starszym.

Klin przeciwobrzękowy zalecany jest dla kobiet po zabiegu mastektomii. Klin przeciwobrzękowy wykorzystywany jest do czynnych i biernych ułożeń kończyny. Dzięki wysokiemu jej ułożeniu w czasie snu i wypoczynku, powstają warunki fizyczne, w których ciśnienie hydrostatyczne słupa krwi i chłonki ułatwia ich odpływ, a tym samym zapobiega powstawaniu lub powiększaniu się obrzęku. Ramię ustawione w lekkim odwiedzeniu i zgięciu w stawie łokciowym należy ułożyć na ścianie klina i przyłożyć do tułowia (rękę umieścić na najdłuższym boku klina powyżej poziomu klatki piersiowej). Rozmiar: 48x38x25cm, grubość:25cm

Wałki wyróżnia: wysokoelastyczna, odporna na odkształcenia, pianka I gatunku, staranne szycie wykonane z wykorzystaniem wytrzymałych nici poliestrowych, certyfikacja CE, medyczna. Zastosowanie: Stosowanie wałka wpływa na rozluźnienie napięcia struktur tkankowych: mięśni, powięzi, więzadeł, ścięgien i torebek stawowych w obrębie kończyn dolnych i pleców, zapewniając komfort i relaks w czasie zabiegu masażu czy fizykoterapii. Szczególnie polecany do: masażu tylnej strony kończyn dolnych, pleców, twarzy, brzucha i klatki piersiowej, refleksoterapii stóp, zabiegów z zakresu fizykoterapii i kinezyterapii w powyższych okolicach, gimnastyki korekcyjnej, ogólnej rehabilitacji.

Pilates Roller Pro to idealne uzupełnienie ćwiczeń na macie. Roller wspomaga koordynację i stabilizację. Doskonale nadaje się do ćwiczeń oraz do rehabilitacji. właściwy dla podstawowych i zaawansowanych ćwiczeń rozszerza zakres ćwiczeń z zakresu Pilates powierzchnia bardziej chropowata niż Sissel Pilaste Roller doskonale nadaje się do zaawansowanych ćwiczeń w profesjonalnych siłowniach i fitness klubach zawiera plakat z ćwiczeniami.

Wałek Sissel MyoFascia Roller skutecznie łagodzi napięcie mięśni, ale przede wszystkim otaczającej je włóknistej tkanki łącznej – powięzi, która wskutek urazów i zwyrodnień staje się usztywniona i mniej elastyczna. Regularne stosowanie wałka wspomaga regenerację i trwałe odprężenie mięśni oraz zapobiega powstawaniu napięć, a co za tym idzie umożliwia właściwe ich przygotowanie do przeprowadzenia efektywnego treningu oraz ćwiczeń rozciągających i rozluźniających. Ergonomiczny uchwyt, optymalna długość oraz wykonanie w trwałego materiału są gwarancją wieloletniego bezpiecznego stosowania i otwierają nowe, bardziej zaawansowane możliwości treningowe dla wszystkich użytkowników – domowych i profesjonalnych.

Ma za zadanie podtrzymywać odcinek lędźwiowy kręgosłupa w anatomicznym położeniu. Podkładka lędźwiowa posiada specjalne, elastyczne zapięcie, dzięki czemu można ją w łatwy sposób i stabilnie przymocować do krzesła lub fotela. Nasza podkładka zalecana jest przede wszystkim kierowcom oraz pracownikom biurowym narażonym na długotrwałe przebywanie w pozycji siedzącej. Podkładka posiada zdejmowany pokrowiec, wykonany z materiału, który można prać w pralce. Zalety podkładki lędźwiowej: daje odpowiednie podparcie ortopedyczne dla części lędźwiowej kręgosłupa, poduszkę można stosować pod kończyny dolne i górne, pod plecy, głowę i kark, w zależności od potrzeb, stosowanie poduszki pozwala zmniejszyć uciążliwe napięcie mięśni grzbietowych, karku, podudzia itp., poduszka posiada specjalny pas mocujący, może być stosowana w samochodzie, domu, pracy, poszewkę można ściągać i prać. Dostępne rozmiary: 37 cm x 12 cm x 6 cm, 37 cm x 16 cm x 8 cm.

Kształtka rehabilitacyjna - wałek stosowana jest do rehabilitacji ruchowej, uniesienia i separacji kończyn dolnych, do spania i zabawy. Kształtka rehabilitacyjna - półwałek stosowana jest do profilaktycznego podparcia odcinka lędźwiowego kręgosłupa, do rehabilitacji ruchowej, uniesienia głowy i separacji kończyn.

Alfa II 3D Aero to korektor odcinka lędźwiowego kręgosłupa. Dzięki użytym materiałom i solidnemu wykonaniu bardzo dobrze podtrzymuje naturalne krzywizny kręgosłupa, wymuszając na użytkowniku utrzymanie prawidłowej postawy. Korektor ortopedyczny Alfa II 3D Aero zalecany jest dla osób, które poruszają się na wózku inwalidzkim, podróżują dużo samochodem, bądź dla osób spędzających większość czasu w pracy w pozycji siedzącej. Został zaprojektowany specjalnie dla osób z bólami kręgosłupa oraz pleców. Odciąża i podpiera dolny odcinek kręgosłupa oraz zmniejsza jego napięcie i przeciążenia występujące zwłaszcza podczas siedzenia. Stanowi pełne podparcie dla pleców, przynosząc ulgę przy każdym bólu. Pomaga utrzymać właściwą postawę, korygując krzywizny kręgosłupa. Zapewnia stałą cyrkulację powietrza dzięki zastosowaniu siatki 3D Aero. Bardzo dobrze sprawdza się podczas długiej jazdy samochodem. Przeznaczony dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich Korektor posiada pasek mocujący.

Alfa I 3D Aero to korektor odcinka krzyżowo-lędźwiowego kręgosłupa. Dzięki użytym materiałom i solidnemu wykonaniu bardzo dobrze podtrzymuje naturalne krzywizny kręgosłupa, wymuszając na użytkowniku utrzymanie prawidłowej postawy. Korektor ortopedyczny Alfa I 3D Aero zalecany jest dla osób, które poruszają się na wózku inwalidzkim, podróżują dużo samochodem, bądź dla osób spędzających większość czasu w pracy w pozycji siedzącej. Charakterystyka: Został zaprojektowany specjalnie dla osób z bólami kręgosłupa oraz pleców. Odciąża i podpiera dolny odcinek kręgosłupa oraz zmniejsza jego napięcie i przeciążenia występujące zwłaszcza podczas siedzenia. Stanowi pełne podparcie dla pleców, przynosząc ulgę przy każdym bólu. Pomaga utrzymać właściwą postawę, korygując krzywizny kręgosłupa. Zapewnia stałą cyrkulację powietrza dzięki zastosowaniu siatki 3D Aero. Bardzo dobrze sprawdza się podczas długiej jazdy samochodem. Przeznaczony dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich. Korektor posiada pasek mocujący. Wymiary: szerokość 34 cm x długość 42 cm x wysokość (w szczycie uwypuklenia) 8 cm. Produkt medyczny I Klasy. Polski producent.

Wykonana z innowacyjnej termoformującej pianki z „pamięcią” kształtu. Dzięki ergonomicznemu wyprofilowaniu koryguje nieprawidłowe ułożenie kręgosłupa w czasie siedzenia poprzez jego podparcie w odcinku lędźwiowym Wspomaga rehabilitację kręgosłupa Pomaga w leczeniu dyskopatii Pomaga złagodzić ból kręgosłupa spowodowany długotrwałym siedzeniem np. w biurze lub samochodzie Zapewnia odczucie miłego otulania i „ulgi” Dodatkowo może mieć zastosowanie jako oparcie dla kolan oraz nóg dając efekt relaksu „zmęczonych” nóg. Dzięki termoformujacej piance idealnie dopasowuje się do anatomicznych kształtów ciała. Innowacyjna pianka zapobiega rozwojowi mikroorganizmów, alergenów oraz chłonięciu drobinek kurzu. Super miękka, innowacyjna poszewka z veluru posiada suwak, dzięki czemu utrzymanie poduszki w należytym stanie higienicznym nie stanowi problemu. Wymiar: 34x33x12cm; Pokrowiec: velur, kolor granatowy;

Klin do Terapii Manualnej i metody "Kaltenborna"

Znajduje zastosowanie w terapii odcinka piersiowego kręgosłupa. Zaprojektowany i stosowany przez terapeutów pracujących metodą Kaltenborna. Jest idealnym narzędziem do diagnostyki odcinka piersiowego kręgosłupa i do masażu kręgów w odcinku piersiowym. Zapewniaja właściwe pozycjonowanie pacjenta oraz umożliwiają i ułatwia terapeutom wykonywanie zabiegów na pacjentach o znacznej wadze. Kliny są szczególnie pomocne przy wykonywaniu zabiegu ślizgu na wysokości TH4 - TH8. Podczas zabiegu pacjent leży na klinie krzyżując ręce na klatce piersiowej. Następnie bierze wdech. Przy wydechu rehabilitant wykonuje ślizg w wybranym stawie. Dzięki zastosowaniu klinu zabieg ten staje się dużo łatwiejszy i bezpieczniejszy.

Zastosowanie: mobilizacje stawów obwodowych i kręgosłupa, tkanek miękkich oraz do rozciągania mięśni. Wymiary: szerokość 10,5cm x długość 22cm x wysokość 9cm

Niewielki przyrząd w kształcie podwójnej piłeczki, służący do samodzielnego wykonywania masażu głebokiego, skutecznie zmkniejszającego napięcie mięśni i powięzi. Idealne uzupełnienie treningów, fizjoterapii, osteopatii i innych klasycznych form terapii.

Niewielki przyrząd w kształcie podwójnej piłeczki, służący do samodzielnego wykonywania masażu głebokiego, skutecznie zmkniejszającego napięcie mięśni i powięzi. Idealne uzupełnienie treningów, fizjoterapii, osteopatii i innych klasycznych form terapii.

Piłeczka o niewielkich rozmiarach i dużej twardości, dzięki której samodzielnie można wykonać profesjonalny punktowy masaż, który skutkuje rozluźnieniem mięśni oraz powięzi.

Zastosowanie: głęboki masaż ramion, nóg, pleców o charakterze punktowym. Wymiary: 12 lub 8cm