Kończyna dolna

 •  zadzwoń do nas, żeby poznać szczegóły
 • stabilizacja stawu skokowego
 • orteza antomicznie wykrojona, komfortowa w zakładaniu i noszeniu
 • możliwość noszenia w butach

Wygodna orteza stosowana w urazach stawu skokowego i stopy-lekka i komfortowa, ze zoptymalizowanym kształtem.

Wskazania • Pooperacyjnie: • zerwanie ścięgna Achillesa, po rekonstrukcji więzadła, leczenie urazów tkanek miękkich i urazów ścięgien • Zachowawczo: • Stabilne złamania stopy i w obrębie stawów: złamanie kości śródstopia, złamanie kości skokowej, złamanie kostki • Po regeneracji więzadeł

Zasada działania:

• przączki są elastyczne na końcach, co zapewnia doskonałą przyczepność

• numerowane paski zapewniają proste i prawidłowe zamocowanie

protect.CAT Walker short (rozmiar buta)

rozmiar EU numer artykułu S 36 – 40 G.940.112 M 40 – 44 G.940.113 L 44 – 47 G.940.114

Orteza Skokowo-Stopowa z Taśmami Korygującymi.

Układ dwóch skrzyżowanych pasków elastycznych wzmacnia więzadła boczne (z zachowaniem możliwości zginania i prostowania stawu). Więzadła dodatkowo wzmacnia zdejmowany pasek boczny. Do wygodnego stosowania z obuwiem. Wskazania do zastosowania: Efekt proprioceptywny Powikłania po skręceniu (powrót do aktywności sportowej po rekonwalescencji)

A2-DX (III - wysoki stopień stabilizacji) Jeden z najbardziej zaawansowanych technologicznie produktów. Zapewnia stabilizację i chroni przed ponownym skręceniem stawu skokowego w obu kierunkach. Unikatowym rozwiązaniem jest zastosowanie krzyżujących się taśm tapingowych, które zapewniają stabilizację przednią. Produkt wyposażony jest w paski antypoślizgowe: wewnętrzny i zewnętrzny. Panele boczne wykonane są z bardzo trwałego materiału. Profil pozwala na stosowanie produktu z każdym obuwiem sportowym. Wysoki komfort uzyskany dzięki lekkiej wadze i idealnemu przyleganiu powierzchni. Produkt sprawdzony na poziomie reprezentacyjnym (Francuska Federacja Piłki Siatkowej). Najwyższy poziom stabilizacji w sportowej ortezie stawu skokowego.

ZASTOSOWANIE orteza używana przy urazach i kontuzjach stawu skokowego w rehabilitacji po skręceniu II i III stopnia chroni przed ponownym skręceniem stawu skokowego w obu kierunkach - zabezpieczenie przed niekontrolowanym ruchem nawracania i odwracania (pronacji i supinacji) zewnętrzna stabilizacja stawu skokowego Doskonałe rozwiązanie dla siatkarzy.

Uniwersalny rozmiar umożliwia indywidualne dopasowanie dzięki zapięciom na rzepy. Miękka neoprenowa mieszanka nie przepuszcza ciepła ciała dzięki czemu łagodzi i zwalcza ból. Jest bardzo wygodny dzięki czemu można go nosić przez cały dzień.

Uniwersalny rozmiar umożliwia indywidualne dopasowanie dzięki zapięciom na rzepy. Lekki i cienki, pasuje do każdego rodzaju obuwia. Zapięcie pasków w kształt ósemki daje poczucie pewnej ochrony. Podwyższony stan daje dodatkową stabilizacje stawu skokowego. Po bokach wbudowane giętkie sprężyny maksymalizujące stabilizacje. Wewnątrz posiada barierę antymikrobową AEGIS przeciw bakteriom wywołującym zły zapach.

Kolor: Czarny Rozmiar

Stabilizator wykonany jest z rozciągliwego w 4 strony spandexu z bawełnianą wyściółką stabilizator wzmacnia staw skokowy działa profilaktycznie chroniąc go przed urazami, szczególnie gdy staw jest osłabiony Zalecany jako: środek prewencyjny, chroniący przed urazami, szczególnie gdy staw skokowy jest osłabiony

Stabilizator wykonany jest z oddychającego, perforowanego Breathprenu podszytego bawełną, wzmacnia i ogrzewa staw, poprawia krążenie krwi. Zapewnia terapeutyczne ciepło, co skutkuje zmniejszeniem dolegliwości bólowych. Zalecany jako środek profilaktyczny, chroniący przed urazami, szczególnie, gdy staw skokowy jest osłabiony.

Kolor: beżowy, czarny.

Staw skokowy składa się ze stawu skokowego górnego oraz ze stawu skokowego dolnego. Staw skokowy górny zwany inaczej stawem skokowo-goleniowym odpowiada za zginanie grzbietowe stopy oraz za zginanie podeszwowe. Składa się on z panewki, którą tworzy powierzchnia stawowa dolna kości piszczelowej oraz powierzchnie stawowe obu kostek, głowę stawową stanowi bloczek kości skokowej. Staw skokowy dolny jest to połączenie między kością skokową a kością piętową i łódkowatą. W tym stawie odbywa się ruch odwracania i nawracania stopy. Częstym urazem jest złamanie kostek goleni, dochodzi do niego u osób młodych w wyniku zadziałania dużej siły (upadek z wysokości, wypadki komunikacyjne), natomiast u starszych może dojść to takiego złamania w wyniku zwykłego potknięcia przypadku złamań bez przemieszczenia wystarczy unieruchomienie w ortezie typu Walker. Przy załamaniu otwartym lub z przemieszczeniem potrzebny jest zabieg operacyjny. Innym urazem stawu skokowego jest zwichnięcie, bardzo poważna kontuzja, wiążąca się z dużymi uszkodzeniami wewnątrz stawu. Przy zwichnięciu stawu potrzebne jest jak najszybsze nastawienie go oraz unieruchomienie. Przy tego typu urazach najczęściej stosuje się ortezę M.step, która zapewnia bardzo dobra stabilizacje i ma wypełnienie piankowo-żelowe, lub ortezę typu Walker. Najczęstszą kontuzją stawu skokowego jest skręcenie. Charakterystycznymi bjawami jest ból i obrzęk w okolicy kostki bocznej. Zwykle w tej okolicy powstają zasinienia skóry, które sugerują uszkodzenie więzadłowe. Skręcenie mozna podzielić na 3 stopnie: I-naciągnięcie II-naderwanie III-zerwanie więzadeł stawu skokowego z uszkodzeniem torebki stawowej W przypadku każdego skręcenia należy stosować unieruchomienie, w przypadku urazu I i II stopnia zaleca się stosowanie ortezy levamed active, która zapewnia odpowiednią kompresje i stabilizacje a dodatkowo stymuluje propriocepcje. Orteza na ścięgno Achillesa z wiskoelastyczną wkładką protect.Achi Wskazania • ostre i chroniczne zapalenie ścięgna Achillesa • pourazowe i pooperacyjne stany podrażnienia • bol ścięgna Achillesa • zapalenie kaletki maziowej ścięgna piętowego Zasada działania • uciskowa dzianina dająca efekt masażu z elastycznymi wkładkami z wiskozy umożliwiająca szybszą resorpcję krwiakow i obrzękow • miękka wkładka dla ochrony ścięgna Achillesa Właściwości • anatomicznie skrojony bandaż ze zintegrowanymi elastycznymi wkładkami/podkładkami z wiskozy • bardzo elastyczny, przepuszczający powietrze i wilgoć materiał

But ortopedyczny typu Walker przeznaczony na różnego rodzaju kontuzje stopy. Airstep Walker jest innowacyjnym butem ortopedycznym wyposażonym w pełni zintegrowany system pompujący, który umożiwia idealne dopasowanie buta do kształtu nogi.

Przeznaczony jest do leczenia pęknieć kości w okolicy stawu skokowego, pęknieć kości stopy, uszkodzeń tkanki miękkiej, scięgna Achillesa, skreceń stawu skokowego. Aparat pozycjonuje staw w optymalnym, anatomicznym położeniu, korygując jego zniekształcenia oraz zapobiegając odchyleniom patologicznym. Wyposażony w miękką, dopasowaną do kształtu nogi wkładkę jest lekki, zapewnia doskonałą stabilizację stopy, stawu skokowego i podudzia. Cechy wyrobu: - Ultralekka, wentylowana obudowa - Oddychająca, dopasowana wkładka - Trzy pasy dociągające w celu łatwego zapinania - Szybka i łatwa regulacja - Nie wymaga osobnej pompki - Doskonała stabilność podczas użytkowania - Podeszwa o niskim profilu – minimalna różnica wysokości - Dostępne kliny na ściegno Achillesa

Rozmiar: Wielkość kod wyrobu rozmiar buta XS ASW/02 1,5 - 3 34-37 S ASW/03, ASSW/03 37 - 39 M ASW/05, ASSW/05 40 - 43,5 L ASW/07, ASSW/07 44 -46,5 XL ASW/08 46,5+ Wysokość buta ASW - 40 cm Wysokość buta ASSW - 30 cm

Stabilizator wykonany jest z rozciągliwego w 4 strony spandexu z bawełnianą wyściółką.

 • stabilizator wzmacnia staw kolanowy,
 • działa profilaktycznie chroniąc go przed urazami, szczególnie gdy staw jest osłabiony,
 • w przypadku chorób reumatycznych i zwyrodnieniowych

Stabilizator wykonany jest z oddychającego, perforowanego Breathprenu podszytego bawełną, wzmacnia, chroni i ogrzewa staw, poprawia krążenie krwi silikonowe wzmocnienie zapewnia doskonałą stabilizację rzepki.

Zalecany jest: przy schorzeniach rzepki w celu jej stabilizacji, a także jako uniwersalne wzmocnienie stawu. Kolor: beżowy, czarny

Dwuosiowe wzmocnienie przegubowe uniemożliwiające przeprost kolana.Paski samoprzyczepne o regulowanym naciągu, umożliwiające prawidłowe krążenie krwi w kończynie.

Wskazania:

 • Łagodne i umiarkowane skręcenia
 • Stany zapalne (np. reumatoidalne zapalenie stanów)
 • Bóle kolan spowodowane niestabilnością stawu
 • Ograniczona ruchomość kolana
 • Gonartroza

Budowa Genu Dynastab:

 1. Stabilizator posiada szynowe wzmocnienia boczne
 2. Wykonany z oddychającego materiału, który odprowadza wilgoć
 3. Wewnętrzne silikonowe wstawki zapobiegają migrowaniu ortezy po kończynie
 4. Pelota odciążająca rzepkę jest przedłużona na guzowatość piszczeli
 5. Anatomicznie uszyty dół podkolanowy, zapobiegania dyskomfortu podczas korzystania z ortezy
 6. Orteza posiada trzy paski mocujące ( mięsień czworogłowy uda, dwugłowy uda oraz brzuchaty łydki).

Bardzo mocne wzmocnienia boczne. Przegub dwuosiowy uniemożliwiający przeprost kolana, przy jednoczesnym zapewnieniu fizjologicznej ruchomości stawu. 4 paski mocujące nie zamykające się w pełnym okręgu (zapewniające prawidłowe krążenie krwi – brak efektu stazy). Otwór na rzepkę z pierścieniem silikonowym. Wysokość: 37 cm. Wersja otwarta: możliwość całkowitego otwarcia z przodu ułatwia zakładanie. Wersja zamknięta: pierścień silikonowy wymusza centralne ułożenie rzepki. Wskazania do zastosowania: Powrót do aktywności po rekonwalescencji (Ligaflex®) Skręcenia od lekkiego (Ligaflex®) do ciężkiego (Ligaflex®Evolution) Przewlekła niestabilność (Ligaflex®Evolution)

Stabilizator kolana z wiskozo-elastycznym pierścieniem w obszarze rzepki protect.genu.

Wskazania:

• lekka niestabilność stawu kolanowego

• redukcja obrzęku

• chroniczne pooperacyjnie i pourazowe zapalenie

• osteoartoza i artretyzm

• urazy łękotki

• zespół bólu udowo-rzepkowego

Zasada działania

• stabilizator kolana z wiskozo-elastycznym pierścieniem w obszarze rzepki

Właściwości

• doskonałe dopasowanie wiskozoelastycznego pierścienia w obszarze rzepki

• wysoce elastyczny, przepuszczający powietrze i wilgoć, dziany materiał

Stabilizatory kolana medi są wykonane z oddychającego i niepowodującego pocenia materiału. Integracja miękkich „comfort zones” („stref komfortu”) zapewnia duży komfort noszenia i swobodę ruchów. Stabilizatory kolana łagodzą, uśmierzają lub likwidują ból (np. stabilizator kolana Genumedi utrzymuje rzepkę kolanową w pierścieniu silikonowym). Stosując stabilizatory można zaopatrzyć obrzęki, choroby zwyrodnieniowe stawu lub dolegliwości rzepki.

Orteza stawu kolanowego U-SK-01 należy do grupy 4CLASSIC, jest wyrobem uniwersalnym – bezrozmiarowym. Orteza zastała wykonana z surowca UniPren.

UniPren to uniwersalny trójwarstwowy surowiec składający się z zewnętrznej elastycznej poliamidowej dzianiny okładkowej o funkcji samoszczepnej, wewnętrznego rdzenia z pianki neoprenowej oraz elastycznej jerseyowej dzianiny okładkowej. Materiał ten charakteryzuje się miękkością i bardzo wysoką elastycznością. Bardzo ważnym atutem tego surowca jest to, że nie jest to wyrób dziany, nie posiada grubych włókien, przez co jego sploty nie odciskają się na skórze pacjenta i nie powodują ran w miejscach o dużej kompresji. Ortezy wykonane z surowca UniPren to najmocniejsze i najskuteczniej stabilizujące ortezy dostępne na rynku. Takie właściwości pozwalają na użytkowanie ortezy podczas treningów sportowych.

Ortezę można stosować w przypadku:

 • zwichnięć stawu kolanowego,
 • skręceń stawu kolanowego,
 • zapobiegania kontuzji, nawykowych, pourazowych zwichnięć stawu kolanowego i rzepki
 • boczne zwichnięcie rzepki
 • niestabilność rzepki
 • bolesność stawu rzepkowo-udowego
 • nawykowe i pourazowe podwichnięcia rzepki
 • profilaktycznie w sporcie

 

Orteza typu zamkniętego, wykonana z perforowanej pianki neoprenowej, dwustronnie pokrytej tkaniną okładkową. Uzyskano doskonałe odprowadzanie wilgoci na zewnątrz ortezy dzięki zastosowaniu wewnętrznej perforacji, która pozwala również na swobodne oddychanie skóry.

Orteza typu zamkniętego EB-SK/2 jest profesjonalnym wyrobem medycznym kl. I poprawiającym wydolność chodu, służącym do rehabilitacji uszkodzeń stawu kolanowego. Stabilizuje ona staw kolanowy i odciąża przyczepy mięśni. Została wykonana ze strukturalnego surowca ProFit – oznaczającego profesjonalne dopasowanie. Jest to dwuwarstwowa tkanina, która doskonale dopasowuje się do ciała pacjenta, rozciąga się we wszystkich kierunkach doskonale modelując kształt kończyny – tworzy tak zwaną: drugą skórę. Wyrób wyposażono w dwa niezależne zespoły pasów wzmacniających wykonanych z taśm VELCRO, podrzepkowe wzmocnienie ACL oraz dwuosiowe anatomiczne szyny boczne,, które wykonano z wysokiej jakości stopu aluminium pokrytego na gorąco trwałą powłoką proszkową. Poprzez utrzymywanie stabilnej temperatury i elastyczny ucisk ma działanie przeciwbólowe i zmniejszające obrzęki. Ułatwia wchłanianie wysięków i krwiaków po przebytych urazach. Orteza doskonale sprawdzi się u osób aktywnych.

Przeznaczenie:

 • skręcenie stawu kolanowego
 • zwichnięcie stawu kolanowego
 • po przebytych urazach stawu kolanowego nie wymagających lub nie zakwalifikowanych do leczenia operacyjnego (skręceniach z uszkodzeniem więzadeł pobocznych i krzyżowych, w naderwaniach przyczepów mięśniowych )
 • w zmianach zwyrodnieniowych w niestabilności będących następstwem przebytych urazów lub stanów chorobowych
 • uszkodzenie więzadeł (ACL, PCL, LCL, MCL)
 • wykonany z termoaktywnego materiału AIR-FLEX™ zapewniajacego naturalny proces cyrkulacji powietrza
 • wzmocnienia boczne – dwuosiowe szyny
 • zapewnia komfort termiczny i właściwe odprowadzenie wilgoci
 • zapewnia najwyższy stopień stabilizacji w przypadkach przyśrodkowych i bocznych niestabilności kolana oraz urazów więzadeł krzyżowych (przedniego ACL lub tylnego PCL), połączonych z niestabilnością
 • chroni przed przeprostem
 • stabilizuje rzepkę
 • eliminuje bóle związane z obrzękami i zdrętwieniami, zapewniając odciążenie i stabilizację stawu kolanowego
 • wykonany z termoaktywnego materiału AIR-FLEX™ zapewniajacego naturalny proces cyrkulacji powietrza
 • wzmocnienia boczne – dwuosiowe szyny z regulacją kąta zgięcia i wyprostu (klinowy system regulacji zapewniający minimalne rozmiary szyny) – zapewnia komfort termiczny i właściwe odprowadzenie wilgoci. – zapewnia najwyższy stopień stabilizacji w przypadkach przyśrodkowych i bocznych niestabilności kolana oraz urazów więzadeł krzyżowych (przedniego ACL lub tylnego PCL), połączonych z niestabilnością
 • chroni przed przeprostem
 • stabilizuje rzepkę
 • eliminuje bóle związane z obrzękami i zdrętwieniami, zapewniając odciążenie i stabilizację stawu kolanowego

Stabilizator kolanowy firmy Mueller to doskonała propozycja dla osób po kontuzjach łąkotek, więzadeł, skręceniu czy podwichnięciu stawu kolanowego, które nadal chcą aktywnie uprawiać sport lub pomóc stabilizować staw po kontuzji na co dzień. Wyposażony został w pasy stabilizujące i zawias trójosiowy, które chronią staw przed przeciążeniem i dalszymi kontuzjami. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych materiałów, jak chłonąca pot tkanina HydraCinn czy antybakteryjne powłoki, stabilizator kolanowy Hg80 nadaje się do stałego bądź intensywnego użytkowania.

Użyte włókna kevlaru zwiększają jego wytrzymałość, a system pasków oraz wewnętrzny rękaw w kształcie klepsydry powodują idealne dopasowanie stabilizatora do stawu. Do jego budowy nie użyto lateksu czy neoprenu, zapobiegając w ten sposób reakcjom alergicznym skóry.

Zastosowanie: 1) Codzienna stabilizacja stawu kolanowego po: uszkodzeniu łąkotek uszkodzeniu pełnym lub częściowym więzadeł krzyżowych (ACL, PCL) uszkodzeniu pełnym lub częściowym więzadeł pobocznych stawu kolanowego (LCL, MCL) skręceniu stawu kolanowego podwichnięciu stawu kolanowego 2) Stabilizacja stawu kolanowego podczas uprawiania sportu.

Stabilizator na kolano Breg T-Scope Najbardziej wielofunkcyjna orteza pooperacyjna. Orteza T-Scope posiada teleskopowe składane szyny z zegarem, które można w łatwy sposób dopasowywać w zakresie od 43 do 68 cm. Budowa zegara pozwala na zabezpieczenie ortezy w żądanej pozycji po ustawieniu wybranej długości. Orteza T-Scope posiada szybko zapinane sprzączki oraz taśmy umożliwiające łatwe zapinanie ortezy na nogę. Rozmiar uniwersalny. Stosowany przy: - uszkodzenia więzadeł ACL, PCL, MCL i LCL - doleczenie pooperacyjne uszkodzeń w obrębie chrząstek i kości - doleczenie pooperacyjne łękotki - rehabilitacja pooperacyjna ścięgien przyrzepkowych - złamania kłykcia - skręcenia kolana i naciągnięcia ścięgien - nadwięzadłowa osteotomia kości piszczelowej.

Cechy stabilizatora: - rozsuwane szyny w przedziale 43-68,6 cm - pasuje do około 77 cm w obwodzie uda - waga około 1,13 kg - dostępny w wersji XL, który pasuje do 89 cm w obwodzie uda - mniejsza ilość pianki dla lepszego chłodzenia - sprzączki pozwalające na szybkie zdejmowanie i wkładanie stabilizatora na nogę - zegar umożliwiający szybkie blokowanie ortezy w żądanym kącie o wartośći od 10 do 30 stopni.

Płaskoprofilowe, aluminiowe szyny boczne umożliwiają łatwe dopasowanie do kształtów kończyny. Regulacja kata zgięcia i wyprostu od -10° do 110°. Szybka blokada "na sztywno" w zakresie zgięcia od -10° do 40°. Występuje w wersji krótszej 46-56 cm i w wersji dłuższej 60-70 cm.

Zastosowanie: - uszkodzenia więzadeł ACL, PCL, MCL i LCL - doleczenie pooperacyjne uszkodzeń w obrębie chrząstek i kości - ograniczenie lub zablokowanie zakresu ruchomości stawu kolanowego po interwencjach chirurgicznych - złamania dalszej kości udowej oraz bliższej kości piszczelowej, złamania kłykcia, skręcenie kolana i naciągnięcie ścięgien

Orteza Roadrunner zapewnia wyjątkową kontrolę oraz stabilizację w przypadkach uszkodzenia i niestabilności więzadeł. Policentryczne zegary umożliwiają dopasowanie oraz zapewniają kontrolę wyprostu w przedziale od 10 do 40 stopni, w skoku do 10 stopni oraz kontrolęzakresu zgięcia w przedziale od 45 do 90 stopni, w skoku co 15 stopni. Cztery taśmy zapewniają pacjentom większy nacisk i stabilizację. Orteza wykonana z neoprenu. Zalecana dla osób, które muszą nosić stabilizator przez dłuższy czas. Używany przy: - większości uszkodzeń i kontuzji związanych z ACL, PCL, MCL, LCL - uszkodzeniach łęktoki - zwyrodnieniach kostno stawowych w niewielkim stopniu.

Cechy charakterystyczne: - wykonany z neoprenu - taśmy biegnące dookoła nogi dla lepszego dopasowania - owijana konstrukcja dla łatwiejszego wkładania i zdejmowania - dłuższa konstrukcja zapewnia dodatkowy nacisk i stabilizację

Opis produktu: - płaskoprofilowa rama z aluminium lotniczego umożliwia idealne dopasowanie do do kształtu kończyny - możliwość ograniczenia ruchomości stawu co 10° - obrotowy system mocowania taśm do ramy zapobiega zsuwaniu się ortezy.

Zastosowanie: - urazy lub rekonstrukcje więzadeł ACL, PCL, MCL, LCL - niestabilność stawu kolanowego - zachowawcza i pooperacyjna terapia po złamaniu rzepki - profilaktyka i ochrona stawu kolanowego podczas uprawiania sportów (również kontaktowych)

Orteza ShortRunner zapewnia wyjątkową kontrolę oraz stabilizację w przypadkach uszkodzenia i niestabilności więzadeł. Policentryczne zegary umożliwiają dopasowanie oraz zapewniają kontrolę wyprostu w przedziale od 10° do 40°, w skoku co 10° oraz kontrolę zakresu zgięcia w przedziale od 45° do 90°, w skoku co 15°. Cztery taśmy zapewniają pacjentom większy nacisk i stabilizację. Orteza wykonana z materiału Airmesh, która charakteryzuje się wyjątkową lekkością i zapewnia przepuszczanie powietrza. Zalecana dla osób, które muszą nosić stabilizator przez dłuższy czas.

Używana przy:

• większości uszkodzeń i kontuzji związanych z ACL, PCL

• uszkodzeniach łękotki

• zwyrodnieniach kostno-stawowe w niewielkim stopniu.

• leczenie "niestabilnego stawu kolanowego"

Cechy charakterystyczne: • wykonany z materiału Airmesh (oddychający, lekki) • dostępna wersja neoprenowa • taśmy biegnące dookoła nogi dla lepszego dopasowania • owijana konstrukcja dla łatwiejszego wkładania i zdejmowania • dłuższa konstrukcja zapewnia dodatkowy nacisk i stabilizację (ROADRUNNER) • krótsza konstrukcja zapewnia komfort. (SHORTRUNNER).

Stabilizator kolana firmy Breg.Doskonale nadaje się do użytkowania podczas codziennej aktywności, a także podczas uprawiania sportu.Wykonany w technologii ProForm zapewniającej komfort i dokładne dopasowanie. Stabilizator nie ogranicza ruchów kolana.Fusion XT zalecany jest dla osób uprawiających kontaktowy sport.Zapewnia maksymalną ochronę dla słabych i kontuzjowanych kolan. Stosowany przy: - ACL - PCL - więzadła poboczne - profilaktyczne zastosowanie przed kontuzjami.

Cechy stabilizatora: - bardzo lekki - podkładkki pod ramką dopasowują się do kształtu nogi - ruchome mocowania taśm zwiększają komfort ruchu - technologia ProForm zapewnia komfortowe i dokładne dopasowanie, nieogarniczające przy tym ruchu. - AifrTech Frame pads - Innowacyjne otwory i kanaliki wentylacyjne podkładki stabilizatora zapewniają chłodzenie przy jednoczesny odprowadzaniu potu i gorąca ze skóry

Opaska kolana PUSH CARE zapewnia ucisk wokół stawu kolanowego i zwiększa jego stabilność. Stopień ucisku wokół kolana i uda może być regulowany zawsze, gdy zajdzie taka potrzeba. Specjalna poduszeczka zapewnia ucisk na więzadło rzepki i podtrzymuje rzepkę. Odpowiednie anatomiczne dopasowanie oraz materiał poduszeczki pomagają w utrzymaniu opaski na swoim miejscu podczas chodzenia.

Wskazania:

 • ochrona przed urazami przy uprawianiu sportu
 • zapalenie torebki stawowej
 • stan po uszkodzeniu łękotek
 • zmiany zwyrodnieniowe stawu (przy występowaniu obrzęków)
 • niewielkie reumatoidalne zwyrodnienie stawu
 • zespół rzepkowo-udowy

Pończochy męskie samonośne Thuasne Venoflex Elegance I stopień ucisku 15-20 mmHg

Podkolanówki Comfort Cotton (komfortowe bawełniane) i Comfort Fil d'Ecosse (komfortowe z bawełny merceryzowanej) Pończochy Comfort Cotton (komfortowe bawełniane), samonośne.

 • 10-15 mmHg
 • 15-20 mmHg

Pończochy Venoflex - 15-20 mmHg podkolanówki samonośne

Produkty Convari stanowią najnowsze osiągnięcie w dziedzinie profilaktyki i leczenia żylaków. Produkty Convari spełniają wytyczne klasyfikacji CEAP, która została wprowadzona na całym świecie w celu usystematyzowania poszczególnych stadiów chorób żylnych. Obejmuje ona wszelkie anomalie kliniczne (widoczne gołym okiem) oraz objawy odczuwalne przez pacjenta.

Cechy:

 • oferują optymalny ucisk
 • do ich produkcji został użyty biokompatybilny materiał
 • posiadają płaskie szwy
 • mają wzmocnioną podeszwę i wzmocnioną piętę
 • nie zawierają lateksu
 • pończochy wykończone nieślizgającym się paskiem w motywy kwiatowe
 • oferują dużo miejsca na palce I klasa ucisku

Wkładki na płaskostopie podłużne i poprzeczne. Podpierają jej sklepienie podłużne. Dzięki zastosowaniu peloty, korzystnie zmieniają rozkład nacisków na podeszwowej stronie przedniej części stopy. Pełnią funkcję amortyzatora, znacząco redukując mikrowstrząsy, powstające w czasie zetknięcia pięty z twardym podłożem. Zalecane dla osób, wykonujących zarówno pracę stojącą, jak też wymagającą chodzenia. Wkładki wykonano z profilowanego tworzywa, pianki lateksowej z węglem aktywnym oraz skóry owczej. Rozm. 35-46

Wkładki dla stóp z dolegliwościami bólowymi powodowanymi znacznym przeciążeniem przodostopia, zwiększają komfort użytkowania obuwia. Wkładki przeznaczone są dla stóp z płaskostopiem podłużnym i poprzecznym. Dzięki zastosowaniu peloty metatarsalnej zmieniają rozkład nacisków w przedniej części stopy. Podpierają sklepienie podłużne i poprzeczne stopy. Wkładki wykonano z elastycznej peloty, pianki lateksowej, zawierającej węgiel aktywny, który skutecznie absorbuje nieprzyjemne zapachy oraz skóry owczej, mającej dobre właściwości higieniczne - łatwo wchłaniającej pot.

Wkładki Ballerin przeznaczone są dla stóp z wyraźnym płaskostopiem poprzecznym. Wkładka posiada szeroki profil peloty metatersalnej w kształcie litery "T". Wkładka korzystnie zmieniają rozkład nacisków na podeszwowej stronie w przedniej części stopy, zmniejszając dolegliwości bólowe stóp powstające przy znacznym przeciążeniu przodostopia, zwłaszcza w obuwiu na wysokich obcasach czy tez koturnie. Wkładki zmniejszają również ryzyko powstawania modzeli i nagniotków na podeszwowej stronie stopy. Wkładki są wykonane ze sprężystej peloty, antypoślizgowego usztywniającego texonu oraz skóry owczej, która ma bardzo dobre właściwości higieniczne, gdyż łatwo wchłania pot wydzielany przez stopy.

Flamenco - wkładki 3/4 przeznaczone są dla stóp z płaskostopiem podłużnym i poprzecznym. Dzięki zastosowaniu peloty metatarsalnej zmieniają rozkład nacisków w przedniej części stopy. Podpierają sklepienie podłużne stopy. Wkładki są wykonane ze sprężystego elementu, antypoślizgowego usztywniającego texonu oraz skóry owczej, która ma bardzo dobre właściwości higieniczne.

Półwkładki z pelotą metatarsalną, korzystnie zmieniające rozkład nacisków w okolicy głów kości śródstopia. Odciążają bolesne miejsca związane z występowaniem płaskostopia poprzecznego. Dodatkowa pianka lateksowa niweluje kontakt z twardym podłożem, dając odczucie miękkości. Szczególnie zalecane są dla osób ze stopami wrażliwymi, wykonujących pracę stojąco-chodzącą oraz dla kobiet w ciąży.

Wkładki na płaskostopie podłużne, miękki profil. Dzięki anatomicznemu wyprofilowaniu, wkładki podpierają sklepienie podłużne stopy oraz stabilizują poprawne ustawienie dziecięcej piety w obuwiu. Korygują stopę płasko-koślawą. Zapobiegaj koślawieniu kolan.

Podpiętki zalecane do podtrzymywania i stabilizowania prawidłowego ustawienia pięty w stosunku do osi goleni. Wykonane jest z profilowanego materiału moosgummi oraz skóry owczej, łatwo wchłaniającej pot.

Podpiętki pełnią funkcję amortyzatora, znacząco redukując mikrowstrząsy, powstające w czasie chodzenia po twardym podłożu. Wyściełając część piętową buta, regulują wysokość pięty w obuwiu. Znacznie podnoszą komfort chodzenia w pełnym obuwiu.

Zalety:

 • orteza wykonana z bardzo wytrzyma ego niskotemperaturowego termoplastu
 • doskonale stabilizuje stawy skokowe od strony bocznej i przyśrodkowej przy zachowaniu pełnych wartości zgięcia grzbietowego i podeszwowego
  stopy
 • unikatową zaletą ortezy jest dokładne anatomiczne ustawienie zawiasów na wysokości kostki bocznej i przyśrodkowej
 • wyjątkowa lekkość ortezy oraz jej elastyczność czyni ją niezwykle funkcjonalną, zwłaszcza podczas aktywności sportowej
 • brak szwów w części stopowej znacznie podnosi komfort użytkowania
 • nowoczesny system zapięć ułatwia przyspiesza zakładanie
 • miękka wyściółka ortezy jest w części tylnej wysoko wykrojona - wolna strefa ścięgna Achillesa 

Wskazania:

 • niestabilność boczna stawu skokowego
 • urazy aparatu torebkowo-więzadłowego stawu skokowego w okresie doleczania

Przeciwwskazania:

 • złamania kości w obrębie stawu skokowego

Rozmiary (rozmiar obuwia):

 • S - (37,0 – 40), M - (40,0 – 44,5), L - (45,5 i powyżej)

 

Podpiętki pomocne w korekcji ustawienia pięty zarówno koślawej, jak i szpotawej. Zapobiegają nadmiernemu ścinaniu obcasów i wykrzywianiu obuwia. Podpiętki wykonano ze skóry owczej oraz ze specjalnego tworzywa moosgummi.

Podpiętki zalecane przy tworzących się bądź już istniejących ostrogach kości piętowych. Po wyciągnięciu krążka powstaje otwór, który tworzy strefę zabezpieczającą bolesną ostrogę przed dociskiem do twardego podłoża obuwia, powodując odczucie komfortu chodzenia. Podpiętki wykonano ze skóry owczej i pianki lateksowej.

5451 Podpiętki silikonowe Pomagają zredukować wstrząsy wywierane na stawy oraz kręgosłup, łagodzą naciągnięcia wiązadeł, mięśni oraz ścięgna Achillesa. Są wytrzymałe i łatwo się je czyści. Absorbują 96,3% energii wstrząsu.

Rozmiar (rozmiar buta): • N1 35 - 37; • N2 38 - 40; • N3 41 - 43.

Wskazania: bóle pięt, ostrogi piętowe, bóle spodu pięty (Plantar fasciitis), rozproszenie nacisku na piętę, rozproszenie nacisku na środek pięty.

5454 Miękkie podpiętki silikonowe Pomagają zredukować wstrząsy wywierane na stawy oraz kręgosłup, łagodzą naciągnięcia więzadeł, mięśni oraz ścięgna Achillesa. Są wytrzymałe i łatwo się je czyści. Absorbują 96,3% energii wstrząsu.

Rozmiar (rozmiar buta): • N1 35 - 37; • N2 38 - 40; • N3 41 - 43.

Wskazania: bóle pięt, absorpcja wstrząsów, rozproszenie nacisku na piętę

Klin podpierający sklepienie podłużne stopy. Podnosząc łuk podłużny stopy, powoduje lepsze rozłożenie obciążenia. Zalecany dla osób z wrażliwymi stopamio niewielkim stopniu płaskostopia podłużnego, osobom wykonującym pracę stojąco-chodzącą oraz kobietom w ciąży. Klin wykonano ze skóry owczej oraz specjalnego tworzywa o nazwie moosgummi.

Zapobiega zachodzeniu palucha na drugi palec, przez co zmniejsza jego koślawość. Zmniejsza bóle spowodowane zachodzeniem na siebie palców oraz wrastaniem paznokcia. Przywraca palcom właściwe położenie. Dzięki zastosowaniu pierścienia pozostaje na właściwym miejscu. Można go stosować w nocy.

Zapobiega zachodzeniu palucha na drugi palec przez co zmniejsza jego koślawość. Redukuje bóle spowodowane zachodzenie palców na siebie. Osłona chroni halluksy a jednocześnie zapewnia równomierne rozłożenie sił powodujących podwijanie się palucha. Łatwo dopasowuje się do kształtu stopy. Dostępne rozmiary: uniwersalny

Zapobiega zachodzeniu palucha na drugi palec przez co zmniejsza jego koślawość. Redukuje bóle spowodowane zachodzenie palców na siebie. Osłona chroni halluksy a jednocześnie zapewnia równomierne rozłożenie sił powodujących podwijanie się palucha. Łatwo dopasowuje się do kształtu stopy.

Dostępne rozmiary: uniwersalny