Taśmy do ćwiczeń

Elastyczna i wytrzymała taśma do ćwiczeń - urozmaica trening i pomaga w rehabilitacji. Fitband to wysokiej jakości gumy do ćwiczeń i rehabilitacji. Taśma Fitband jest bardzo rozciągliwa i wytrzymała, może się wydłużyć nawet trzykrotnie w stosunku do swojej pierwotnej długości. Fitband jest bardzo praktycznym elementem używanym zarówno w fizjoterapii, jak i rehabilitacji, a także na lekkich treningach sportowych. Stosowane są często jako element ćwiczeń terapii pooperacyjnej – służą odbudowie i wzmocnieniu osłabionych mięśni.

Taśmy Fitband znalazły swoje zastosowanie również w zajęciach z Pilatesu. Ze względu na kilka stopni oporu można swobodnie dobrać taśmę do swojego programu ćwiczeń i sukcesywnie zwiększać intensywność ćwiczeń. Szerokość 14,5 cm polecana jest w szczególności kobietom oraz dzieciom, ponieważ posiada odpowiednio mniejszy stopień oporu. taśmy Fitband są pomocne przy ćwiczeniach w terapii pooperacyjnej, rozbudowie mięśni i rozwoju ruchowego łatwy i przystępny sposób na zwiększenie siły, wytrzymałości, i koordynacji. dostępne w 4 stopniach oporu dla progresywnego treningu lekka (żółta), średnia (czerwona), mocna (zielona), x-mocna (niebieska).

Regularny, a zarazem prosty trening z Thera Band pociąga za sobą wymierne efekty. Produkty Thera-Band znajdują także pełną akceptację podczas ćwiczeń ze względu na ich wielostronną możliwość wykorzystania. Małe, przenośne przybory często zalecane są do zastosowania w warunkach domowych po okresie intensywnej terapii szpitalnej. Taśmy Thera Band przyczyniają się do poprawy siły mięśniowej już po krótkim czasie ich używania. Dają one nam możliwość działania na każdą partię mięśniową. Przybory mogą być używane w gabinecie rehabilitacyjnym, w studiu fitness, w klubie sportowym, na urlopie, w hotelu lub w domu.

Zastosowanie: - przyrost siły mięśniowej, - zwiększenie zakresu ruchu, - poprawa kondycji i koordynacji, - korekcja wad postawy.