Jesteś tutaj: OPIEKA / Środki pomocnicze

Środki pomocnicze

Slipy TENA Pants Normal są bardziej Majtki chłonne TENA Pants Normal są bardziej dyskretne i wygodne niż kiedykolwiek! Jest to możliwe dzięki innowacyjnej budowie. Najwięcej superchłonnych materiałów znajduje się tam, gdzie są one najbardziej potrzebne. Pozwala to uzyskać ściślejsze dopasowanie do skóry, co zwiększa wygodę noszenia, zapewniając tak samo niezawodną ochronę. Pewność, suchość i bezpieczeństwo. Łatwe zakładanie i zdejmowanie. TENA Pants Normal — bardziej dyskretne, 100% tak samo chłonne. TENA Pants delikatnie dopasowują się do budowy ciała System Odour Neutralizer redukuje nieprzyjemny zapach amoniaku Większe bezpieczeństwo dzięki osłonom przed przeciekaniem

Cienkie i anatomicznie dopasowane, dzięki ConfioFit — zapewniają ochronę i duży komfort. TENA Pants Super zapewniają dodatkową chłonność i nadają się do użycia w nocy. Oddychający materiał sprawia, że to preferowany wybór dla zdrowej skóry. Cienkie i zgodne z anatomią dzięki ConfioFit Dzięki podwójnej osłonie ConfioFit stanowią skuteczną barierę ochronną przed przeciekaniem Szybka absorpcja płynów i wsad o dużej chłonności zapewniają długotrwałą suchość

PIeluchomajtki TENA Slip są w pełni oddychające, utrzymują wilgotność skóry na naturalnym poziomie wspierając zdrowie skóry. Pieluchomajtki TENA Slip są wykonane z delikatnego i miękkiego materiału, który zapewnia komfort i zapobiega podrażnieniom. Posiadają szerokie przylepcorzepy wielokrotnego zapinania i odpinania. Dzięki systemom Feel Dry i Odour Neutralizer zapewniają suchość i neutralizują nieprzyjemny zapach.

 • Błyskawiczna suchość dzięki systemowi FeelDry
 • Ochrona przed nieprzyjemnym zapachem dzięki systemowi Odour Neutralizer
 • Wygodne zakładanie i poprawianie produktu dzięki szerokim przylepcorzepom wielokrotnego mocowania
 • Anatomiczny kształt produktu zapewnia idealne dopasowanie do ciała
 • Poczucie bezpieczeństwa dzięki wysokiemu poziomowi chłonności
 • Wskaźnik wilgotności pomaga sprawdzać poziom zużycia produktu

Wskazania Pieluchomajtki dla osób leżących lub niesamodzielnych ze średnim lub ciężkim stopniem nietrzymania moczu.

Pieluchomajtki TENA Slip Maxi to produkty chłonne zalecane do codziennego stosowania w Cięzkim i bardzo ciężkim nietrzymaniu moczu. TENA Slip przeznaczone są dla osób leżących lub niesamodzielnych. Pieluchomajtki TENA Slip są w pełni oddychające, utrzymują wilgotność skóry na naturalnym poziomie wspierając zdrowie skóry. TENA Slip są testowane dermatologicznie. Pieluchomajtki TENA Slip są wykonane z delikatnego i miękkniego materiału, który zapewnia komfort i zapobiega podrażnieniom. Posiadają szerokie przylepcorzepy wielokrotnego zapinania i odpinania. Dzięki systemom Feel Dry i Odour Neutralizer zapewniają suchość i neutralizują nieprzyjemny zapach. Dostępne są w różnych rozmiarach i poziomach chłonności, również w refundacji. 

Właściwości / działanie:

TENA Slip to pieluchomajtki, które, w przypadku wycieku moczu, chłoną mocz do wnętrza wkładu chłonnego oraz utrzymują go w jego wnętrzu dzięki specjalnemu superabsorbentowi.

• w pełni oddychające dla zdrowia skóry

• testowane dermatologicznie

• błyskawiczna suchość dzięki systemowi FeelDry

• ochrona przed nieprzyjemnym zapachem dzięki systemowi Odour Neutralizer

• wygodne zakładanie i poprawianie produktu dzięki szerokim przylepcorzepom wielokrotnego mocowania

• anatomiczny kształt produktu zapewnia idealne dopasowanie do ciała

• poczucie bezpieczeństwa dzięki wysokiemu poziomowi chłonności

• wskaźnik wilgotności pomaga sprawdzać poziom zużycia produktu

Wskazania: Pieluchomajtki dla osób leżących lub niesamodzielnych ze średnim lub ciężkim stopniem nietrzymania moczu, o obwodzie w pasie: 92-144 cm.

Specjalistyczne wkładki TENA Lady Ultra Mini z potrójną ochroną polecane do codziennego stosowania w lekkim stopniu nietrzymania moczu. Dyskretne i znacznie bardziej chłonne niż tradycyjne wkładki higieniczne. Doskonale dopasowują się do anatomii ciała, ich natychmiastowa chłonność zapewnia uczucie suchości, a dodatkowo system Fresh Odour Control zapobiega powstawaniu nieprzyjemnego zapachu.

Miękkie specjalistyczne podpaski o anatomicznym kształcie. Równie dyskretne co podpaski higieniczne, ale dużo bardziej chłonne. Zapewniają natychmiastową suchość i komfort. Doskonałe dopasowanie, chłonność i dyskrecja. Większa pewność dzięki systemowi Fresh Odour Control, który zapobiega powstawaniu nieprzyjemnego zapachu. Dopasowują się do kształtu ciała. Działanie chłonność specjalistycznych podpasek TENA Lady jest kilka razy wyższa niż tradycyjnych podpasek system Fresh Odour Control zapobiega powstawaniu nieprzyjemnego zapachu mikroperełki wiążą płyn wewnątrz i skutecznie izolują wilgoć co zapewnia uczucie suchości jedwabiście miękkie i delikatne dla skóry Wskazania Odpowiednie w nietrzymaniu moczu oraz w połogu. Poziom chłonności: 3/8.

TENA Lady Maxi ze strefą InstaDRY zapewniającą szybkie wchłanianie dają pewność i poczucie bezpieczeństwa. Stworzone z myślą o ochronie w średnim i ciężkim stopniu nietrzymania moczu specjalistyczne podpaski, które zapewniają suchość i wygodę. Błyskawiczne wchłanianie dzięki strefie InstaDRY™ Większa pewność dzięki systemowi Fresh Odour Control Wsad Dry Fast Core skutecznie izoluje wilgoć.

TENA Lady Maxi Night są wydłużone i poszerzone w tylnej części dla maksymalnej ochrony w ciągu nocy. Posiadają wysoką chłonność i doskonale dopasowują się do anatomii ciała zapewniając ochronę przed przeciekaniem przez całą noc. TENA Lady Maxi Night dla maksymalnej ochrony w ciągu nocy System Fresh Odour Control zapobiega powstawaniu nieprzyjemnego zapachu TENA Lady jest dopasowana do anatomii kobiecego ciała.

Slipy TENA Comfort Maxi z rozwiązaniem ConfioAir są w pełni oddychające i przetestowane dermatologiczne, dzięki czemu sprzyjają zdrowiu skóry pacjentów. Dzięki unikalnemu, anatomicznemu kształtowi i przedłużonej chłonności produkt zapewnia barierę ochronną przed przeciekaniem, a materiał przypominający tkaninę, z którego jest on wykonany, jest bardzo miękki w dotyku. System ConfioAir pozwala skórze na oddychanie Komfort i bariera ochronna przed przeciekaniem dzięki unikalnemu kubełkowemu kształtowi Użycie z majtkami siatkowymi TENA zapewnia ścisłe dopasowanie do ciała.

Podkłady TENA Bed Plus wykorzystywane jako dodatkowa ochrona przed zabrudzeniami, najczęściej razem z innymi produktami na nietrzymanie moczu, np. pielucho-majtkami. Rozmiar: 60 x 90 cm.

Działanie

TENA Bed Plus to dwuczęściowy podkład chłonny. Specjalny system mikrokanalików pozwala na szybsze rozprowadzenie moczu do stref chłonnych. Zabezpiecza przed zabrudzeniem, dzięki temu, że wchłania i zatrzymuje wewnątrz mocz. Zewnętrzna warstwa folii zabezpiecza przed wyciekaniem moczu poza produkt.

 • doskonałe zabezpieczenie – system mikrokanalików i stref chłonnych Secure Zone chroni przed zabrudzeniem prześcieradła lub materaca
 • neutralizacja nieprzyjemnego zapachu - dzięki zawartości superabsorbentu
 • komfort użytkowania – dzięki delikatnej, miękkiej powłoce ochronnej

Wskazania

TENA Bed Plus jest wykorzystywany w różnych sytuacjach zarówno za dnia jak i w nocy:

 • Przeciekanie i incydentalne nietrzymanie moczu
 • Realizacja czynności higienicznych (np. zmiana pieluch, pieluchomajtek)
 • Realizacja czynności pielęgnacyjnych (np. mycie)
 • Położnictwo

 

Super dyskretne w unikalnym, czarnym kolorze. Najbardziej dyskretny produkt TENA Men dla ochrony w kropelkowym nietrzymaniu moczu. Zaprojektowane specjalnie dla mężczyzn Bardzo dyskretne Absorbent zamyka krople i wilgoć wewnątrz wkładu.

Unikalny Odour Control Chroni przed nieprzyjemnym zapachem i zapewnia uczucie świeżości. Mocny pasek klejący. Po przyklejeniu do bielizny produkt doskonale utrzymuje się na miejscu. Pojedynczo pakowane. Dla większego komfortu i dyskrecji użytkowania.

Wkłady anatomiczne zaprojektowane z myślą o aktywnych mężczyznach z lekkim nietrzymaniem moczu. Szybko wchłaniają mocz magazynując go z daleka od skóry. Posiadają anatomiczny kształt gwarantujący dopasowanie do ciała mężczyzny. Dzięki systemowi Odour Control, który zapobiega powstawaniu nieprzyjemnego zapachu zapewniają pełną dyskrecję użytkowania.

Ochrona lekkiego i średniego stopnia stworzona specjalnie dla mężczyzn z nietrzymaniem moczu. Łatwe w użyciu - przyklejone do bielizny doskonale chronią, są dyskretne i utrzymują się na miejscu. Kubełkowy kształt zapewnia komfort, ochronę i dyskrecję. Działanie

 • kształt stworzony z myślą o anatomii męskiego ciała
 • absorbent zamyka mocz wewnątrz wkładu, pozostawiając powierzchnię suchą nawet przy dużej ilości płynu
 • unikalny Odour Control™ chroni przed nieprzyjemnym zapachem i zapewnia uczucie świeżości
 • elastyczne gumki na brzegach chronią przed przeciekaniem, tworzą kubełkowy kształt i zapewniają idealne dopasowanie do ciała
 • pojedynczo pakowane by zapewnić pełną dyskrecję użytkowania

Wskazania

Odpowiednie dla mężczyzn z nietrzymaniem moczu. Poziom chłonności: 4/8.

Pieluchy anatomiczne oferujące większy stopień chłonności i bezpieczeństwa niż Level 2. Wygodny, wypukły kształt idealnie dopasowuje się do męskiej anatomii. Men level 3 jest także niezauważalny pod ubraniem. Pasek samoprzylepny utrzymuje produkt w optymalnej pozycji. Men Level 3 dają mężczyznom ze średnim nietrzymaniem moczu największą ochronę której potrzebują bez względu na to, czym się zajmują.

Miękkie i grube wilgotne chusteczki „3 w 1”, które pozwalają łatwo oczyszczać skórę, a przy tym regenerują ją i chronią.

Wszechstronna pielęgnacja skóry. Produkt przeznaczony przede wszystkim do częstej pielęgnacji skóry w okolicy krocza podczas zmiany produktów chłonnych u podopiecznego. Doskonale nadaje się też do oczyszczania skóry całego ciała, ponieważ mydło i woda mogą wysuszać skórę. Bez spłukiwania Po użyciu tej wilgotnej chusteczki nie ma potrzeby spłukiwania ani osuszania skóry. Praktyczna i wygodna Nie ma potrzeby rozkładania przed użyciem. Bardzo miękka i wytrzymała — doskonała do codziennego mycia i pielęgnacji osób z nietrzymaniem moczu. Wieczko z szerokim otworem obsługiwane jedną ręką umożliwia łatwy dostęp, a plastikowe wieczko zapewnia świeżość chusteczek. Higieniczne oczyszczanie System wyciągania chusteczek przy użyciu jednej ręki zapobiega dotykaniu kolejnej sztuki, a tym samym minimalizuje ryzyko przenoszenia zarazków.

Czepek do mycia włosów TENA Shampoo Cap łączy w sobie szampon z odżywką o delikatnym zapachu a jego użycie nie wymaga spłukiwania wodą. Dzięki temu stanowi idealne rozwiązanie w sytuacjach, kiedy tradycyjny sposób mycia z użyciem wody jest trudny do przeprowadzenia. -szampon z odżywką o delikatnym zapachu pozostawia włosy czyste i świeże -czepek łączy w sobie szampon do stosowania na sucho z odżywką o delikatnym zapachu – nie wymaga spłukiwania wodą -skutecznie usuwa nawet krew, tłuszcz czy jodynę -może być stosowany w temperaturze pokojowej, dla zwiększenia komfortu zamknięte opakowanie można podgrzać w mikrofalówce -dostępny w standardowym rozmiarze, pakowany pojedynczo.

Dla kogo jest to idealny produkt?:

-osób leżących, obłożnie chorych, niesamodzielnych

-do stosowania w podróży

-ppacjentów z demencją, którzy boją się wody lub zamiast kąpieli (np. przy gorączce)

-osób po operacjach oczu, kiedy kontakt z wodą jest niewskazany

Pianka myjąca TENA Wash Mousse zapewnia łatwość aplikacji oraz efektywne oczyszczanie i nawilżanie nawet najbardziej wrażliwej skóry.

Skład według INCI Aqua, Butane, Propane, Isobutane, Glyceryl Stearates, Cetyl Palmitate, Cetearyl Isononanoate, Phenoxyethanol, Ceteareth-20, Cetearyl Alcohol, PEG-20, Glyceryl Stearate, Benzoic Acid, Tetrasodium Iminodisuccinate, Parfum, Sodium Citrate.

Właściwości: Pianka myjąca stosowana przede wszystkim do oczyszczania skóry w okolicy krocza osób cierpiących na nietrzymanie moczu, zwłaszcza przy zmianie produktu chłonnego. Może być używana również do pielęgnacji całego ciała. Doskonale nadaje się do oczyszczania i nawilżania nawet najbardziej delikatnej skóry. Nie wymaga spłukiwania wodą.

 

Krem ochronny z gliceryną TENA Barrier Cream to delikatna ochrona dla skóry osób starszych cierpiących na nietrzymanie moczu. Skład według INCI Petrolatum, Glycerin, Arachis Hypogaea Oil, Triethyl Citrate, Tocopherol, Citric Acid.

Właściwości:

 • Delikatny, bezbarwny krem zapewnia mocniejszą barierę zapobiegającą podrażnieniom.
 • Nie zawiera substancji zapachowych i środków konserwujących.
 • Bezbarwność kremu umożliwia kontrolowanie stanu skóry po jego nałożeniu.

Przeznaczenie

Do zapobiegawczego stosowania w miejscach zaczerwienionych lub podrażnionych, szczególnie w okolicy krocza.

Krem łagodzący z cynkiem TENA Zinc Cream to dodatkowa ochrona, idealna dla skóry podrażnionej i wrażliwej. Zawiera tlenek cynku (10%) i witaminę E.

Skład według INCI Petrolatum, Arachis Hypogaea Oil, Zinc Oxide, Tocopherol, Citric Acid

Właściwości:

Zawiera naturalne, pielęgnujące olejki, witaminę E i tlenek cynku.

Przeznaczenie Idealny do popękanej, podrażnionej i wrażliwej skóry.