Sprzęt pomocniczy

RUSSKA Kubek "Standard" (pojemność 200 ml ze skalą)

Kubek do jedzenia i picia posiada dwa rodzaje pokrywek w zestawie:
* pierwsza pokrywka przeznaczona jest do picia płynów,
* druga do pokarmów w postaci papki.

Kubek do jedzenia i picia przeznaczony jest szczególnie dla osób, nie będących w stanie samodzielnie przyjmować pokarmów.
Nadaje się do mycia w zmywarce oraz do użycia w kuchence mikrofalowej, a także do sterylizacji w autoklawie do 135°C.
Zestaw nie posiada kołnierza widocznego na opakowaniu.

 

Kubek polecany szczególnie do potrzeb osób z ograniczoną funkcją chwytania. Umieszczony w pokrywce wentyl sprawia, że naczynie w razie przewrócenia się jest prawie całkowicie szczelne.

Uwaga: Osoba pijąca musi napój zassać.
Objętość 200 ml, ze skalą, nadaje się do mycia w zmywarce oraz do użycia w kuchence mikro- falowej, kubek z poliwęglanu, pokrywka z polipropylenu - oba tworzywa nadające się do recyklingu. Kubek można sterylizować w autoklawie w temperaturze od 100 do 130°C.
Pojemność: 200ml.

 

Ciśnienimierz naramienny HORN HM2 Basic plus

Dzięki technologii Fuzzy Logic ciśnieniomierz automatycznie określa najodpowiedniejsze ciśnienie powietrza w mankiecie, co zapewnia eliminację dyskomfortu wywołanego nadmiernym napompowaniem mankietu oraz zapewnia dokładny pomiar. Wyświetlacz wskazuje ciśnienie skurczowe, rozkurczowe, puls. Wskaźnik nieregularnej pracy serca - automatycznie wykrywa nieregularną pracę serca i ostrzega użytkownika. Pamięć 90 pomiarów dla użytkownika. Opatentowany, stożkowy mankiet wykonany z materiałów wolnych od latexu (24 - 36cm). Wysoką jakość urządzenia potwierdza 3 letnia gwarancja. 

Specyfikacja produktu Ciśnieniomierz naramienny HORN HM3 plus.

Dokładny pomiar ciśnienia krwi na ramieniu. Dzięki technologii Fuzzy Logic ciśnieniomierz automatycznie określa najodpowiedniejsze ciśnienie powietrza w mankiecie, co zapewnia eliminację dyskomfortu wywołanego nadmiernym napompowaniem mankietu oraz zapewnia dokładny pomiar. Wyświetlacz wskazuje ciśnienie skurczowe, rozkurczowe, puls, datę, czas. Wskaźnik ryzyka nadciśnienia - porównuje wyniki pomiaru z wytycznymi WHO. Wskaźnik nieregularnej pracy serca - automatycznie wykrywa nieregularną pracę serca i ostrzega użytkownika. Pamięć dla dwóch użytkowników - dla każdego użytkownika możliwość zapisu 60 pomiarów. Funkcja uśredniania wyników z 3 ostatnich pomiarów. Sygnalizacja przypominająca o pomiarze - urządzenie posiada programowalną funkcję alarmu przypominającego o pomiarach. Opatentowany, stożkowy mankiet wykonany z materiałów wolnych od latexu (24 - 36cm). Możliwość podłączenia ciśnieniomierza do komputera za pomocą kabla USB. Wysoką jakość urządzenia potwierdza 3 letnia gwarancja. Dostarczany z etui.

Stetoskopy Gess Professional to doskonałe, nowoczesne stetoskopy internistyczne, pediatryczne i kardiologiczne o doskonałych parametrach akustycznych. Są idealnym narzędziem przeznaczonym do badania dorosłych i dzieci. Stetoskopy te charakteryzują się niezakłóconym kanałem akustyczny, oraz miękkimi, zapewniającymi kofmort pracy oliwkami. Wybór osłuchiwanych tonów jest dokonywany poprzez zmianę nacisku membrany na ciało pacjenta. Stetoskop GESS wyposażony jest w grubościenny dren o idealnym, niezakłóconym przez sprężynę liry, kanale akustycznym. Lira zakończona jest miękkimi, samouszczelniającymi się oliwkami usznymi (2 sztuki w komplecie). doskonale wyprofilowana głowica, wykonana z wysokiej jakości materiałów grubościenny dren o idealnym, niezakłóconym przez sprężynę liry, kanale akustycznym 5 lat gwarancji

Mankiet z 1 wężykiem do ciśnieniomierza elektronicznego lub mechanicznego! Ekspresowa wysyłka! Towar zamówiony do godziny 15 wysyłamy tego samego dnia (wysyłka od poniedziałku do piątku)! Wykonany z trwałej, lekko śliskiej, odpornej na zabrudzenia tkaniny, zapinany na rzep, z metalową klamrą dla odwrócenia kierunku zapinania. Dętka jest zespolona z mankietem ,wymienna. Przystosowany obwodu ramienia od 22-32 cm. Pasuje do wszystkich naramiennych, modeli ciśnieniomierzy elektronicznych oraz zegarowych.

Pulsoksymetr napalcowy E-1 to niezbędna pomoc dla każdego pacjenta z obniżonym poziomem saturacji (wysycenia) krwi tlenem. Umożliwia dokonanie szybkiego, łatwego i bezinwazyjnego pomiaru zarówno pulsu (PR), jak i poziomu tlenu we krwi (SpO2). Pozwala to na bieżąco kontrolować zmiany poziomu wysycenia krwi tlenem, co jest szczególnie ważne dla pacjentów korzystających z koncentratora tlenu.

Mały, przenośny pulsoksymer można zabrać ze sobą wszędzie i dokonać pomiaru w kilka sekund. Umożliwi to odpowiednio szybką reakcję w przypadku obniżającego się poziomu wysycenia krwi tlenem.  Mały, funkcjonalny pulsoksymetr napalcowy z kolorowym wyświetlaczem typu OLED · Bezinwazyjny, szybki pomiar pulsu i wysycenia krwi tlenem · Niezbędna pomoc dla każdego pacjenta korzystającego z koncentratora tlenu · Wysoka jakość i bardzo prosta, intuicyjna obsługa · Pełna automatyka włączania/wyłączania oraz pomiaru parametrów · Nowoczesna budowa bez elementów podatnych na zniszczenie (bez przycisków i innych wystających elementów). · Smycz i baterie w komplecie

Zastosowanie: jako materiał wyściełający pod opatrunki gipsowe, podtrzymujące uciskowe; do wyściełania szyn; jako materiał podkładowy pod opatrunki z rękawów siatkowych; jako przepuszczający wydzielinę opatrunek uciskowy na kompresy z maścią.

Charakterystyka:

 • Opaska z waty syntetycznej;
 • Miękka, przyjemna dla skóry;
 • Dobrze dopasowuje się do podłoża;
 • Odprowadza wilgoć;
 • Przepuszcza powietrze;
 • Szybka i łatwa w nakładaniu;
 • Podzielna ręcznie.

3M Coban Samoprzylepny bandaż spajający (Self-Adherent Wrap) to elastyczny okład o podobnych właściwościach jak plastry, z tą różnicą, że przykleja się tylko do siebie. Dostępny w szerokościach, 7,5 cm, 10 cm oraz 15 cm. Stosowany w bandażowaniu uciskowym, bandażowaniu zwichnięć, bandażowaniu urazów i kontroli opuchlizn, bandaż Coban jest również odpowiedni dla zabezpieczenia opatrunków i urządzeń medycznych. Samoprzylepny bandaż spajający stosuje się niezwykle szybko i łatwo. Długość rolki: 4,5 metra.

3M Scotchast Plus jest syntetyczną opaską usztywniającą, zastępującą tradycyjny gips. Wykonany jest z włókna szklanego nasażczonego żywicą poliuretanową. Pod wpływem wody lub wilgoci dochodzi do aktywacji żywicy, co powoduje sztywnienie opatrunku. W porównaniu z tradycyjnym unieruchomieniem gipsowym Scotchast Plus ma następujące zalety: - jest kilkakrotnie lżejszy, umożliwia pacjentowi codzienną aktywność - ma większą wytrzymałość mechaniczną, nie kruszy się i nie wymaga zmiany opatrunku - dzięki mikroporowatej budowie jest przepuszczalny dla powietrza, nie powoduje maceracji skóry - jest całkowicie transparentny dla promieni rentgenowskich, nie trzeba zwiększać dawki promieniowania - nakładany cienką warstwą jest bardzo wygodny dla pacjenta, niewidoczny pod ubraniem, nie brudzi pacjenta i jego stroju - łatwy w modelowaniu i gładki po założeniu - łatwy i "czysty" przy nakładaniu i zdejmowaniu - estetyczny, dostępny w wieku kolorach.

 

Stolik przyłóżkowy EASY znacznie ułatwi funkcjonowanie osobom leżącym, zaletą jego jest duży zakres regulacji. Stolik pomocny jest w spożywaniu posiłków a także dodatkowo umożliwia wykonywanie takich czynności jak np.: pisanie bądź czytanie. Wykonany został z solidnych materiałów, laminowany blat z podwyższonymi krawędziami zabezpieczającymi chroni przedmioty przed zsuwaniem się. Zaletą jego jest łatwa regulacja wysokości za pomocą tylko jednej śruby oraz nachylenie blatu regulowane jest bezstopniowo do 45 stopni w każdą stronę przy pomocy śruby z mechanizmem zaciskowym. Stolik potrzebuje wolnych 10,2 cm wysokości pod łóżkiem, ponieważ podstawa stolika w trakcie korzystania znajdowaćsię pod łóżkiem.Stolik do samodzielnego montażu bardzo prosty. Parametry techniczne: wymiary blatu: 40 cm x 60 cm wymiary podstaw: 40 cm x 72 cm kąt nachylenia blatu 0 ° - 45 ° waga: 7 kg maksymalne obciążenie: 10 kg (nie należy się opierać na stoliku) grubość blatu: 16 mm dostępne kolory: buk

Urządzenie stworzone z myślą o zmęczonych stopach, ma za zadanie ukoić i zrelaksować. Masażer stymuluje i poprawia krążenie krwi. Poziom intensywności można regulować. Podobnie prędkość pracy. Dla większego komfortu przenoszenia, masażer wyposażony został w ergonomiczną rączkę.

Urządzenie jest bardzo fajnym i niezwykle praktycznym pomysłem na prezent. Szybko przynosi ulgę i przyjemne uczucie odprężenia.

 • Stymuluje i poprawia krążenie
 • 2 poziomy intensywności
 • 3 prędkości pracy
 • Tryb automatyczny i ręczny
 • Cykl pracy – 15 min.
 • Waga – 2,4 kg
 • Zasilanie – 230 V
 • Pobór energii – 21 W
 • Rączka do noszenia

Masażer MG 40 do masażu ciała, posiadający 3 funkcje: masaż wibracyjny, lampę rozgrzewającą z promieniami podczerwonymi, masaż wibracyjny + lampę rozgrzewającą, cztery różne nasadki masujące oraz cztery pozycje ruchomej rączki a także moc 10 W.

Znalezione obrazy dla zapytania masażer mg40

Waga łazienkowa Beurer GS360 3D jest połączeniem eleganckiego wyglądu 3D z efektywnym ważeniem. Wykonanie z bezpiecznego szkła nadaje bezpieczeństwo oraz elegancki wygląd w Twojej łazience. Dzięki dużemu wyświetlaczowi LCD bez problemu odczytasz pomiar swojej wagi.

Poduszka rozgrzewająca o mocy 100 W, z 3 stopniową regulacją temperatury, funkcją szybkiego nagrzewania oraz automatycznego wyłączenia po 90 min. System bezpieczeństwa BSS to zabezpieczenie przed przegrzaniem, które gwarantuje potrójne bezpieczeństwo.

 • Producent Beurer
 • Gwarancja 3 lata w serwisie zewnętrznym
 • Kolor brązowo-kremowy
 • Rodzaj produktu poduszka
 • Moc grzania w strefie 100 W
 • Materiał oddychający
 • Poszewka polar
 • Poziomy temperatur 3
 • Regulacja temperatury elektroniczna
 • Zabezpieczenie system zabezpieczający BSS
 • Automatyczne wyłączenie po 90 min
 • Wymiary: długość 44 cm, szerokość 33 cm
 • Pranie mechaniczne poszewka
 • Temperatura prania 30 °C
 • Podświetlane poziomy temperatury
 • Odłączany przewód zasilający 

Cechy produktu:

 • łagodnie rozgrzewa i relaksuje całe ciało
 • stymuluje krążenie krwi w stwardniałych partiach mięśni i relaksuje organizm po ciężkim dniu;
 • koc elektryczny nagrzewa łóżko do przyjemnej temperatury, zwiększając relaks i przyspieszając zaśnięcie
 • przynosi ulgę w skurczach, napięciach mięśni, stanach reumatycznych i gośćcowych;
 • łagodzi nerwobóle
 • 3 pozycje ustawień temperatury grzania
 • automatyczny wyłącznik po 180 min. pracy
 • materiał poliester - miękki, przyjemny w dotyku
 • Oeko-Tex Standard 100
 • można prać w ręku (po odłączeniu przewodu elektrycznego)
 • sterowanie pilotem suwakowym

• umożliwia opiekunowi umycie głowy osobie znajdującej się w pozycji leżącej, zabezpieczając ją i otoczenie przed rozlaniem się wody • miska wykonana z winylu, pompowana powietrzem • posiada specjalne wycięcie na szyję • na dnie miski zamontowany jest przewód odpływowy.  Wymiary: 53 x 61 x 20 cm • waga: 0,83 kg • pojemność: 10L

Zestaw do mycia głowy znajduje zastosowanie przy higienie osób lezących obłożnie chorych. Zestaw składa się z nadmuchiwanego basenu oraz prysznica wykorzystującego system grawitacyjny do spłukiwania wody. Zestaw ten wykonany jest z wysokiej jakości PCV, Wymiary (cm) - 60 x 50 x 20

Przyrząd do zakładania skarpet, podkolanówek i rajstop 60 cm.

Nowy ostatnio zaprojektowany chwytak, lekki i wytrzymały. Ten długi wszechstronny chwytak doskonale nadaje się do podnoszenia przedmiotów w domu dla osób mających problemy ze schylaniem. Wydłużone dodatkowo szczęki obrotowe o promieniu 360 stopni mające za cel unikanie obracania nadgarstkiem użytkownika. Dzięki tym właściwościom pacjent unika bólu Szczęki pokryte gumą dostarczają dodatkowy ścisk podczas unoszenia i stosowania magnesu. Specjalnie zaprojektowane końcówki umożliwiają użytkownikowi łatwe podnoszenie lub zwijanie papierów, listów i gazet. Cyngiel zawiera małe szczeliny na bród, które umożliwiają łatwiejsze czyszczenie Zacisk umożliwia przechowywanie i przenoszenie chwytaka na boku balkoników, wózków itp. Zasięg chwytaka - 74 cm. Waga: 0.180 kg.

Stymulator mięśni Lanaform STIM FIT służy do stymulacji różnych części ciała jest kombinacją 6 funkcji masujących stymulujących nerwy poprzez transmisję elektrycznych impulsów. Poprawia on przepływ krwi, uśmierza ból mięśni, łagodzi uczucie zmęczenia oraz pomaga rozbudować mięśnie. Stymulator można stosować do różnych części ciała ( ramiona, barki, nogi .itp ) Stymulatora mięśni Lanaform STIM FIT można używać podczas codziennych czynności np. spaceru oglądania TV itp. Stymulator Stim FIT pomaga zwalczać stres oraz zachować jędrne i zgrabne ciało. - 6 trybów pracy: uderzenia, akupunktura, ugniatanie, bańki, drapanie i masaż - 10 poziomów intensywności - programy budowania mięśni - programy kształtowania mięśni - 4 elektrody samoprzylepne w komplecie - Możliwość dokupienia zapasowych elektrod.

PARAMETRY TECHNICZNE - Stymulator mięśni Lanaform Stim Fit - Częstotliwość: 1-3 30 Hz - Temperatura działania: 4 – 40 °C - Wymiary 83 x 41 x 7 mm - Instrukcja obsługi w jęz.polskim - zasilanie sieciowe (zasilacz w komplecie) lub z kompatybilnego USB Gwarancja 2 lata Serwis realizowany w Polsce.

Ten promiennik podczerwieni przeznaczony jest jedynie do naświetlania ludzkiego ciała. Dzięki naświetlaniu promieniami podczerwonymi ciału ludzkiemu przekazywana jest energia cieplna. Naświetlana skóra staje się lepiej ukrwiona oraz przyspieszona zostaje przemiana materii w miejscu o wyższej temperaturze. Sposób oddziaływania promieni podczerwonych pobudza gojenie się części ciała; procesy gojenia mogą być celowo wspierane. Podczerwień może być np. zastosowana jako terapia towarzysząca w leczeniu chorób uszu, nosa i gardła, jak też w pielęgnacji twarzy i kosmetyce, szczególnie w przypadku, gdy występują zmiany skórne.

Najpierw należy skonsultować się z lekarzem, czy stosowanie naświetlania ma sens w danym przypadku. Przy naświetlaniu twarzy oczy należy mieć cały czas zamknięte (ewentualnie polecamy okulary ochronne). Zalecany czas zabiegu wynosi maksymalnie 12min.

Krąg przeciwodleżynowy służy do pielęgnacji chorych zapobiegając powstawaniu u nich odleżyn.

Krąg przeciwodleżynowy służy do pielęgnacji chorych zapobiegając powstawaniu u nich odleżyn. Nie zaleca się bezpośredniego kontaktu ze skórą. Średnica zewnętrzna: 43 cm Średnica wycięcia: 15cm

Drabinka wykorzystywana w celu przyjęcia pozycji siedzącej pacjenta na łóżku. Chory może podciągnąć się na kolejnych szczeblach drabinki, na zmianę chwytając obiema rękami kolejne drążki. Dzięki posiadaniu drabinki chory samodzielnie może: - samodzielnie zmienić pozycję ciała w łóżku tym samym uchronić się przed odleżynami. - podtrzymać pozycję w trakcie różnych czynności pielęgnacyjnych -samodzielnie przełożyć nogi na brzeg łóżka -jest wsparciem w głębokim oddychaniu ( zapobiega zapaleniu płuc ).

Specyfikacja techniczna:

 • maksymalne obciążenie: 150 kg
 • ilość szczebli: 6 szt., średnica szczebli: 2 cm
 • szerokość szczebli: 30 cm
 • długość całkowita: ok. 180 cm
 • materiały: szczeble drewniane lakierowane