Wałki, kliny, kształtki

Klin przeciwobrzękowy zalecany jest dla kobiet po zabiegu mastektomii. Klin przeciwobrzękowy wykorzystywany jest do czynnych i biernych ułożeń kończyny. Dzięki wysokiemu jej ułożeniu w czasie snu i wypoczynku, powstają warunki fizyczne, w których ciśnienie hydrostatyczne słupa krwi i chłonki ułatwia ich odpływ, a tym samym zapobiega powstawaniu lub powiększaniu się obrzęku. Ramię ustawione w lekkim odwiedzeniu i zgięciu w stawie łokciowym należy ułożyć na ścianie klina i przyłożyć do tułowia (rękę umieścić na najdłuższym boku klina powyżej poziomu klatki piersiowej). Rozmiar: 48x38x25cm, grubość:25cm

Wałki wyróżnia: wysokoelastyczna, odporna na odkształcenia, pianka I gatunku, staranne szycie wykonane z wykorzystaniem wytrzymałych nici poliestrowych, certyfikacja CE, medyczna. Zastosowanie: Stosowanie wałka wpływa na rozluźnienie napięcia struktur tkankowych: mięśni, powięzi, więzadeł, ścięgien i torebek stawowych w obrębie kończyn dolnych i pleców, zapewniając komfort i relaks w czasie zabiegu masażu czy fizykoterapii. Szczególnie polecany do: masażu tylnej strony kończyn dolnych, pleców, twarzy, brzucha i klatki piersiowej, refleksoterapii stóp, zabiegów z zakresu fizykoterapii i kinezyterapii w powyższych okolicach, gimnastyki korekcyjnej, ogólnej rehabilitacji.

Ma za zadanie podtrzymywać odcinek lędźwiowy kręgosłupa w anatomicznym położeniu. Podkładka lędźwiowa posiada specjalne, elastyczne zapięcie, dzięki czemu można ją w łatwy sposób i stabilnie przymocować do krzesła lub fotela. Nasza podkładka zalecana jest przede wszystkim kierowcom oraz pracownikom biurowym narażonym na długotrwałe przebywanie w pozycji siedzącej. Podkładka posiada zdejmowany pokrowiec, wykonany z materiału, który można prać w pralce. Zalety podkładki lędźwiowej: daje odpowiednie podparcie ortopedyczne dla części lędźwiowej kręgosłupa, poduszkę można stosować pod kończyny dolne i górne, pod plecy, głowę i kark, w zależności od potrzeb, stosowanie poduszki pozwala zmniejszyć uciążliwe napięcie mięśni grzbietowych, karku, podudzia itp., poduszka posiada specjalny pas mocujący, może być stosowana w samochodzie, domu, pracy, poszewkę można ściągać i prać. Dostępne rozmiary: 37 cm x 12 cm x 6 cm, 37 cm x 16 cm x 8 cm.

Kształtka rehabilitacyjna - wałek stosowana jest do rehabilitacji ruchowej, uniesienia i separacji kończyn dolnych, do spania i zabawy. Kształtka rehabilitacyjna - półwałek stosowana jest do profilaktycznego podparcia odcinka lędźwiowego kręgosłupa, do rehabilitacji ruchowej, uniesienia głowy i separacji kończyn.

Klin do Terapii Manualnej i metody "Kaltenborna"

Znajduje zastosowanie w terapii odcinka piersiowego kręgosłupa. Zaprojektowany i stosowany przez terapeutów pracujących metodą Kaltenborna. Jest idealnym narzędziem do diagnostyki odcinka piersiowego kręgosłupa i do masażu kręgów w odcinku piersiowym. Zapewniaja właściwe pozycjonowanie pacjenta oraz umożliwiają i ułatwia terapeutom wykonywanie zabiegów na pacjentach o znacznej wadze. Kliny są szczególnie pomocne przy wykonywaniu zabiegu ślizgu na wysokości TH4 - TH8. Podczas zabiegu pacjent leży na klinie krzyżując ręce na klatce piersiowej. Następnie bierze wdech. Przy wydechu rehabilitant wykonuje ślizg w wybranym stawie. Dzięki zastosowaniu klinu zabieg ten staje się dużo łatwiejszy i bezpieczniejszy.

Zastosowanie: mobilizacje stawów obwodowych i kręgosłupa, tkanek miękkich oraz do rozciągania mięśni. Wymiary: szerokość 10,5cm x długość 22cm x wysokość 9cm