Poduszki ortopedyczne

Cechy Valde B1 to poduszka wyprodukowana w Polsce z wysokiej jakości pianki visco-elastic. Poduszka zapewnia doskonałe podparcie dla odcinka szyjnego kręgosłupa. Poduszka Ny Lättnad B1 umożliwia zdrowy, spokojny sen, odpręża i relaksuje. Dzięki swoim właściwościom łagodzi stany napięcia mięśni kręgosłupa szyjnego, migreny. Zapobiega zesztywnieniu ramion i szyi. Dzięki prawidłowemu ułożeniu ciała minimalizuje chrapanie. Jest doskonałą poduszką do rehabilitacji i leczenia szyjnego odcinka kręgosłupa.

Dla kogo?

Poduszka posiada wyprofilowanie pod szyję, które zostało zaprojektowane z myślą o wszystkich, którzy mają dolegliwości tarczycy lub nie tolerują ucisków wokół szyi. Poduszka do spania Ny Lättnad posiada otwór, który podczas snu ułatwia obieg powietrza między głową a poduszką, a także łagodzi pocenie się głowy. Pozwala na wygodne spanie w każdej pozycji. Poduszkę B1 polecamy szczególnie osobom w średnim i dojrzałym wieku oraz tym, które preferują wyższe ułożenie głowy. Materiały i wykonanie Poduszkę wykonano z najwyższej jakości pianki visco-elastic. Pianka jest termoplastyczna, czyli pod wpływem temperatury ciała dopasowuje się do jego kształtów podpierając naturalne krzywizny kręgosłupa. Dodatkowo każda poduszka posiada w komplecie jedną welurową poszewkę z zamkiem.

Wymiary rozmiar uniwersalny. Szerokość 50 cm, długość 32 cm, wysokość 13,5 cm

 

B3 jest poduszką ortopedyczną o klasycznym kształcie dla osób z dużym i długim barkiem. B3 jest poduszką ortopedyczną zaprojektowaną głównie z myślą o mężczyznach ale także o tych wszystkich, którzy posiadają duży bark. Doskonale wyprofilowany łuk pozwala na spanie w pozycji na wznak oraz na boku. Dzięki tym zaletom, poduszka gwarantuje dobry i zdrowy sen. Poduszka zapewnia wygodę podczas snu, przynosi ulgę w stanach napięcia więzadeł mięśni zespołu barkowo-szyjnego, bólu głowy, zesztywnieniu ramion i szyi. Doskonała do rehabilitacji i leczenia szyjnego odcinka kręgosłupa.

Poduszka ortopedyczna B4 Vila Memory firmy Valde polecana jest każdemu, kto cierpi na dyskomfort wywołany niewłaściwym ułożeniem głowy i szyi podczas snu. Poduszka posiada precyzyjnie zaprojektowany kształt, który zapewnia idealne ułożenie szyjnego odcinka kręgosłupa, co sprawia, że sen i odpoczynek stają się wyjątkowo wygodne. Zapewnia delikatne odchylenie głowy oraz może być z powodzeniem stosowana nawet podczas częstych zmian pozycji podczas snu. Rano budzimy się wypoczęci, a nasze mięśnie są rozluźnione.

Poduszka wyprodukowana została z unikalnej pianki VISCOELASTIC (tzw. pianka z pamięcią), która z dużą dokładnością odwzorowuje kształt ciała użytkownika i zapewnia równomiernie rozłożenie nacisku na całej swojej powierzchni. Specjalny otwór wentylacyjny, gwarantuje odpowiednią wymianę powierza. Dostępna jest w dwóch rozmiarach. Poduszka Vila Medium szczególnie nadaje się dla osób niskich, o drobnej posturze oraz krótkiej szyi. Poduszka Vila Large ze względu na swój uniwersalny rozmiar może być stosowana bez względu na posturę. Poduszka ortopedyczna B4 Vila Memory firmy Valde to unikalna poduszka, która zapewnia profesjonalne podparcie głowy i karku, a pianka VISCOELASTIC nadaje jej niezwykłych cech ortopedycznych.

Bardzo ważne jest, aby dbać o kręgosłup od najmłodszych lat, zwłaszcza w okresie przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Poduszka ortopedyczna Barnkudde Lekskola B8d jest poduszką ortopedyczną zaprojektowaną specjalnie dla dzieci, aby wspomagać rehabilitację kręgosłupa i dbać o jego prawidłowy rozwój już od najmłodszych lat. Zaletą poduszki dziecięcej jest delikatność jej pianki oraz jej miękka struktura twardości. Poduszka B8d posiada anatomiczne, delikatne profilowania kształtu, zaprojektowane z myślą o wygodzie dzieci. Występuje w wersji z pianki memory lub sprężystej (normal).

Zalecana jest dla dzieci w wieku od 2 do 5 roku życia. Może być stosowana przez dzieci starsze jako poduszka podróżna. Spanie na poduszce Barnkudde Lekskola pozwala dzieciom na spokojny i pełen relaksu sen. Wymiary: szerokość: 38cm długość: 26cm wysokość ramienia: 9cm/10cm.

Poduszka ortopedyczna Classic, rozmiar M marki Sissel to najpopularniejszy typ poduszki ortopedycznej, która znacznie podnosi komfort snu i leżenia. Posiada unikalny, specjalnie zaprojektowany kształt, dzięki czemu doskonale dopasowuje się do szyi i ramion użytkownika przez co wspiera zachowanie odpowiedniej pozycji, zapobiegając powstawaniu bóli pleców podczas leżenia. Wygodnie podpiera głowę, rozluźnia mięśnie i kręgi szyjne oraz zapewnia uczucie głębokiego relaksu. Poduszka ortopedyczna w rozmiarze M świetnie nadaje się dla osób o drobnej posturze i wąskich ramionach. Jej szerokość wynosi 47 cm, długość 33 cm, a wysokość 11 cm. Poduszka stworzona jest z odpornej na zmiany kształtu pianki poliuretanowej, co gwarantuje jej trwałość na długie lata. Materiał ten jest niezwykle wygodny i wolny od szkodliwych substancji. Poduszkę można prać ręcznie w ciepłej wodzie, dlatego jest zawsze czysta i świeża. Pokrywająca poszewka welurowa, jest łagodna nawet dla wrażliwej skóry i również można ją prac bez obaw. Poduszka ortopedyczna Classic w rozmiarze M marki Sissel podnosi jakość codziennego odpoczynku, wpływa na właściwe ułożenie głowy, szyi i ramion podczas snu co gwarantuje najwyższe poczucie komfortu i wygody.

Poduszka Sissel Soft posiada najlepiej znany, a zarazem najdokładniej opracowany kształt. Doskonały profil sprawia, że poduszka idealnie podtrzymuje odcinek szyjny i głowę z zachowaniem naturalnej krzywizny kręgosłupa, wpływając na jakość snu. Takie neutralne położenie kręgosłupa powoduje usunięcie nacisku między kręgami oraz rozluźnienie mięśni. Poduszka jest wykonana z pianki visco-elastic (Memory Foam) o niespotykanej delikatności.

Sissel Soft dzięki doskonałemu profilowi oraz piance visco-elastic (Memory Foam) stanowi idealny model wśród poduszek ortopedycznych firmy Sissel. Poduszka ta nadaje się doskonale zarówno dla osób, które doceniają walory poduszek ortopedycznych, jak i początkujących użytkowników. Świetnie nadaje się dla osób pragnących wypoczynku podczas snu w najwyższej jakości oraz dla osób z dolegliwościami kręgosłupa.

Rozmiar M dla osób o węższych ramionach i śpiących na miękkim materacu. Szerokość 47 cm, długość 33 cm, wysokość 11 cm Rozmiar L dla osób o przeciętnych oraz nieco szerszych ramionach lub śpiących na twardszym materacu. Szerokość 47 cm, długość 33 cm, wysokość 14 cm

Poduszkę wykonano z pianki visco-elastic (Memory Foam) niezawierającej szkodliwych fluoro-węglowodorów, obszytej dzianiną bawełnianą. Pianka visco-elastic zapewnia delikatne, a zarazem stabilne podparcie szyi oraz głowy. Jest znacznie delikatniejsza niż tradycyjna pianka. Specjalnie dobrany stopień twardości odpowiada najbardziej wymagającym klientom, którym zależy zarówno na zdrowym śnie jak i na komforcie spania. Pianka, z której wykonana jest poduszka dodatkowo staje się milsza i jeszcze bardziej miękka po zetknięciu z powierzchnią ciała, ponieważ reaguje na jego temperaturę. Poduszka posiada w komplecie wysokiej jakości, welurową poszewkę z zamkiem. Poduszki Sissel są produkowane w Szwecji i posiadają 5 lat gwaracji.

Poduszka ortopedyczna francuskiej firmy SYSTAM Charakterystyka: Poduszka zalecana jest: * przy niespecyficznych bólach karku, szyi, niektóre rodzaje bólów głowy * przy zwyrodnieniach stawów międzykręgowych kręgosłupa * przy artretycznych bólach kręgosłupa szyjnego * przy zmianach dysko patycznych kręgosłupa szyjnego Właściwości: jest termoplastyczna, pod wpływem ciepłoty ciała dopasowuje się do jego kształtu i idealnie podpiera naturalne krzywizny kręgosłupa usuwa zjawisko kumulacji wagi poprzez równomierne rozłożenie ciężaru ciała umożliwiając nie zakłucony przepływ krwi i likwidując przyczyny bólu karku oraz kręgosłupa posiada tzw. otwarte komórki pozwalające na wentylację i swobodną cyrkulację powietrza, odprowadzanie nadmiaru ciepła i wilgoci, dzięki czemu skóra pozostaje sucha i nie poci się Dla zachowania świeżości poduszki można ją wietrzyć. Poszewka zewnętrzna, nadaje się do prania w temp: 40st. C

ROZMIAR UNIWERSALNY:

TEMPUR to materiał wiskoelastyczny z otwartymi komórkami, redukujący nacisk i wrażliwy na temperaturę, dopasowujący się dokładnie do konturów ciała. Zwykły materiał poliuretanowy składa się z komórek o nieregularnym kształcie, które są zwyczajnie ściskane pod obciążeniem. W przypadku materiału TEMPUR miliony otwartych komórek delikatnie poruszają się wokół krzywizn ciała, zapewniając całkowite podparcie tam, gdzie go potrzebujesz, nie przeciwdziałając w przeciwnym kierunku. Wraz z podniesieniem ciała materiał TEMPUR powraca do swego oryginalnego kształtu.

Rozmiar: 31cm x 25cm x 10/7cm

Zabierz swoją ulubioną poduszkę, kiedy wybierasz się w daleką podróż. Ma taki sam kształt i takie same zalety, jak poduszka TEMPUR Original, ale jest o połowę węższa. Praktyczna torba pozwala na zmniejszenie objętości poduszki o 70%, co ułatwia jej zapakowanie. Pokrowiec nadaje się do prania w temperaturze 60°C. 3 lata gwarancji.

Poduszka Tempur Original zapewnia ergonomiczne podparcie pozwalające zachować właściwą pozycję podczas snu. Ortopedyczne podparcie dla kręgosłupa szyjnego, potwierdzone atestem medycznym. Poduszka Tempur Original polecana szczególnie dla osób śpiących na boku. TEMPUR to otwarto komórkowy, wiskoelastyczny, wrażliwy na temperaturę materiał, dostosowujący się do kształtuTwojego ciała. Zwykłe materiały poliuretanowe składają się z komórek o nieregularnym kształcie, które po prostu uginają się pod wpływem nacisku. W przypadku materiału TEMPUR miliony otwartych komórek delikatnie otulają Twoje ciało podpierając je. Gdy się podnosisz, materiał TEMPUR powraca do swojego pierwotnego kształtu.

Specjalna poduszka ortopedyczna o klasycznym kształcie, pianka z pamięcią kształtu ciała wraz z praktycznym pokrowcem zapinanym na suwak. Zapewnia optymalne ułożenie kregów szyjnych podczas snu. Dzięki unikalnej technologii wykonania poduszki ortopedycznej, dopasowuje się ona idealnie do kształtów ciała pacjenta, nie zależnie od tego czy pacjent śpi na boku czy na plecach. Głowa niemal zatapia się w piance poduszki, tym samym wzrasta powierzchnia kontaktu ciała/głowy z podłożem przez co zmniejsza się siła nacisku. Wykonana z innowacyjnej termoformującej pianki z „pamięcią” kształtu. Dzięki temu zapamiętuje kształt odciśniętej w niej głowy, przez co wywiera dużo mniejszy ucisk na ciało a tym samym nie zaburza krążenia krwi.

Poduszka podróżna ortopedyzująca i zabezpieczająca odcinek szyjny kręgosłupa szczególnie narażonego podczas nużącej i powodującej senność podróży środkami lokomocji. Stany te jako niebezpiecznie labilne powodują uszkodzenie ściągaczy szyjnych co w konsekwencji sprawia umiejscowienie strefy długotrwałego bólu. Poduszka Valde B75 zabezpiecza odcinek szyjny kręgosłupa co pozwala podróżować z poczuciem spokoju, odprężenia i braku zagrożenia uszkodzeń kręgów szyjnych.

Wskazania

stany przeciążeniowe odcinka szyjnego kręgosłupa, niestabilność kręgów szyjnych, choroba zwyrodnieniowa kręgosłupa, Poduszka ortopedyczna podróżna (MTP-3230) gwarantuje prawidłowe ułożenie kręgosłupa podczas podróży. Specjalna pianka, z której poduszka jest wykonana została przebadana laboratoryjnie. Nie zawiera substancji toksycznych ani metali ciężkich. Pokrowiec oraz sama poduszka wykonane są z materiałów anty-alergicznych, które zapewniają właściwą cyrkulację powietrza nie powodując nadmiernej potliwości.

Poduszka przeciodleżynowa kwadratowa pokryta jest syntetycznym polarowym pokrowcem. Wykonana została ze standardowej pianki polietylenowej. Zapewnia komfort pacjentowi podczas siedzenia. Wymiary: 40x40x10cm Gęstość: 24kg/m3

Przeciwodleżynowa poduszka SuperJeż z wyjmowanym otworem przeznaczona została stworzona do łagodzenia skutków długotrwałego siedzenia. Poduszka posiada wyjmowany środek, dzięki czemu pozwala odciążyć okolice kości ogonowej i skutecznie chroni przed powstawaniem odleżyn. Produkt został wykonany z pianki poliuretanowej.

Wymiary: długość: 44cm szerokość: 40,5 cm wysokość: 9cm

Poduszka do siedzenia SUPER ŻEL w nieprzemakalnym pokrowcuPoduszka zapewnia wysoki komfort i wygodę użytkowania. Przeznaczona dla osób spędzających długi czas w pozycji siedzącej. Poduszka wykoanan z wysokogatunkowego poliuretanu, który zawiera specjalny żel do równomiernego rozkładu nacisków. Wyposażona w trudnoprzepuszczalny i paroprzepuszczalny pokrowiec. Posiada zasuwaną kieszonkę w przedniej części, w której można przechowywać drobne przedmioty. Zaleca się używanie poduszki podczas wielogodzinnego siedzenia, jazdy samochodem, dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich. Poduszka posiada dwa rodzaje antyalergicznej pianki o różnych gęstościach oraz warstwę żelu znajdującą się pomiędzy piankami. Wymiary poduszki:Wysokość: 6cmSzerokość: 44cmDługość: 42cm

Klin S7 został zaprojektowany głównie z myślą o kobietach. Jego specjalna budowa, łagodne kształty oraz otwór po środku umożliwiają cyrkulację powietrza. Klin wymusza poprawną pozycję podczas siedzenia, odciążając mięśnie kręgosłupa. Zalecany jest kobietom w ciąży oraz po porodzie. Wykonany z najwyższej jakości pianki wysoko-sprężystej o idealnie dobranym stopniu twardości. Klin polecany również dla kobiet poruszających się wózkiem inwalidzkim. Klin Cirkel jest antyalergiczny, bezwonny i bezpieczny w użytkowaniu. Dostępny w szerokiej gamie kolorystycznej poszewek frotte.