Jesteś tutaj: OPIEKA / Artykuły sanitarne

Artykuły sanitarne

Basen sanitarny z pokrywką 2l

• przeznaczony dla osób dorosłych i dzieci do załatwiania potrzeb fizjologicznych w pozycji leżącej
• wyposażony w wygodny uchwyt i szczelną przykrywkę zapobiegającą wylewaniu się cieczy
• łatwy i wygodny w użyciu
• wykonany z polipropylenu
• łatwy w utrzymaniu w czystości
• może być sterylizowany na zimno (np. etanolem)
• wymiary: 449 x 309 x 99 mm

 

Kaczka męska. Wyrób przeznaczony do stosowania w jednostkach leczniczych i w warunkach domowych do obsługi ludzi obłożnie chorych, w celu łagodzenia skutków urazów i przebiegu chorób. Wyrób służy do oddawania i zbiórki moczu. W przypadku stosowania wyrobu przez osoby starsze i/lub unieruchomione wymagana jest pomoc innych osób.

Kaczka męska UML 1000

 • Lekka kaczka przeznaczona dla mężczyzn
 • Wyposażona w wygodny uchwyt
 • Pojemność 1000ml wykonana z polipropylenu
 • Kolor naturalny
 • Łatwa w utrzymaniu czystości
 • Może być sterylizowana na zimno
 • Posiada specjalnie wyprofilowany otwór
 • Wykonana z polipropylenu,
 • Łatwa w utrzymaniu w czystości, może być sterylizowana w autoklawie
 • Pojemność 1000 ml (podziałka w ml)
 • Kolor: naturalny

• wspomaga osoby z osłabioną ruchomością stawów w codziennych czynnościach toaletowych

• zwiększa wygodę oraz bezpieczeństwo w trakcie kąpieli

• regulowany system mocowania do wanny

• wykonana z łatwego zmywalnego tworzywa PVC

• uniwersalna i łatwa w montażu

Ławka obrotowa na wannę składa się z wyprofilowanego siedziska z oparciem zamontowanego centralnie na obrotowej podstawie. Rama wyposażona w kliny rozporowe, których zadaniem jest ustabilizowanie produktu oraz dźwignię, dzięki której możliwe jest blokowanie w żądanej pozycji. Ławka dodatkowo wyposażona w uchwyty boczne dla pacjentów z trudnościami w samodzielnym wstawania / siadaniu.

DANE TECHNICZNE: - Szerokość całkowita: 74 cm - Szerokość wewnętrzna: 58 cm - Głębokość: 50 cm - Wysokość siedziska (od podłoża): (-13 cm) - Wymiary siedziska: 40 x 32 cm - Waga: 5 kg - Maksymalne obciążenie: 100 kg - +/- 0,5-1 cm

Ławka wgłębna do wanny składa się z siedziska oraz wyprofilowanej ramy zakończonej nasadkami antypoślizgowymi. Poprzez zastosowanie klipsów regulacyjnych posiada możliwość dostosowania do różnych szerokości wanien, a wykorzystanie PCV na siedzisku i aluminiowej ramy umożliwia długotrwałe jej użytkowanie.

Ławka wgłębna do wanny Ławka wgłębna ułatwia użytkownikowi korzystanie z wanny podczas czynności sanitarnych. Polecana jest osobom o obniżonej sprawności ruchowej, która uniemożliwia bądź utrudnia samodzielne wykonywanie czynności życia codziennego. Cechy produktu: regulowana aluminiowa rama, pozwalająca na dostosowanie ławki do różnych szerokości wanien nasadki antypoślizgowe uniemożliwiające przesuwanie się ławki wykonana z materiałów o podwyższonej wytrzymałości na wilgoć Szerokość całkowita 67‐77 cm Szerokość wewnętrzna 50‐60 cm Głębokość 18 cm Wymiary siedziska 37 x 30 cm Waga ławki 1,49 kg Maksymalne obciążenie 125 kg

Ławka na wannę ułatwia przemieszczanie użytkownika w obrębie wanny. Wykonana jest z tworzywa sztucznego i wyposażona w uchwyt. Ławka posiada wygodne siedzisko oraz otwory usuwające wodę. Gumowe stabilizatory zapewniają bezpieczne mocowanie na wannie. Pasuje do wanny o szerokości od 40 do 65cm. Waga ławki - 3,2kg Wymiary ławki - 70 x 26cm Maksymalna waga użytkownika: 200 kg

Profesjonalny sprzęt pomocniczy umożliwiający/ułatwiający kąpiel.

Cechy produktu:

* Antypoślizgowa mata zapewnia komfort i bezpieczeństwo użytkowania,

* Obrotowe siedzisko umożliwiające obrócenie użytkownika bez konieczności wstawania,

* 5-cio stopniowa regulacja skokowa co 2,5 cm,

* Antypoślizgowe i stabilne stopki zapobiegają rysowaniu wanny i niekontrolowanym ruchom stołeczka podczas użytkowania,

* Siła obrotu dostosowana tak, aby pacjent nie obracał się swobodnie bez swojej woli.

Wymiary: * średnica siedziska: 28 cm * wysokość min: 43 cm * wysokość max: 53 cm * szerokość: 43 cm * waga: 2,2 kg * obciążenie: 110 kg

Taboret do wanny wykonany został z aluminium. Wyposażony jest w 4 nogi antypoślizgowe gwarantujące bezpieczeństwo użytkownikowi. Odporny na korozję. Taboret BLUE posiada otwory odprowadzające wodę oraz miękką nakładkę piankową zapewniającą wysoki komfort. Może być także stosowany jako stopień ułatwiający wejście do wanny.

Regulacja wysokości w zakresie od 26 do 31cm. Maksymalna waga użytkownika - 100kg Wymiar siedziska - 36 x 28cm Wymiar obrębu nóg - 32 x 44cm Waga taboretu - 1,6kg

Krzesło prysznicowe jako sprzęt pomocniczy przeznaczone jest dla osób niepełnosprawnych ze schorzeniami narządów ruchu, osób starszych jak również osób, dla których standardowe korzystanie z wanny lub kabiny prysznicowej stanowi problem. Ułatwia i pomaga podczas codziennych czynności toaletowych np. przy umywalce, w wannie lub kabinie prysznicowej.

Informacje o produkcie:

 • rama aluminiowa anodyzowana
 • siedzisko wykonane z łatwo zmywalnego polietylenu
 • siedzisko wyposażone w uchwyty
 • nasadki gumowe antypoślizgowe
 • stabilna i wytrzymała konstrukcja z regulacją wysokości

Parametry techniczne: Wymiar siedziska: 50 x 60 cm Wysokość min.: 36 cm Wysokość max.: 47 cm Waga: 1,8 kg Maksymalne obciążenie: 110 kg

 

Krzesło sedesowe RF-800 z funkcja nadstawki toaletowej, aluminiowe, ze zdejmowanym oparciem i regulacja wysokości spełnia funkcję przenośnej toalety może być używane bezpośrednio nad toaletą gumowe nasadki zapobiegają ślizganiu się ramę wykonano z eleganckiego, anodyzowanego aluminium bardzo lekkie i łatwe w przenoszeniu dla ułatwienia regulacji wysokości zastosowano przyciski typu „C-clip” wygodne i wytrzymałe podłokietniki z tworzywa sztucznego możliwość zdjęcia oparcia.

Dane techniczne: maks. bezpieczne obciążenie: 130 kg regulacja wysokości siedziska: 435mm – 535mm maks. szerokość: 620mm waga: 4,17kg

Składane krzesło toaletowe wykonane z wytrzymałej stalowej, chromowanej ramy. Posiada regulowane na wysokość nóżki zakończone gumowymi nasadkami. Wyposażone dodatkowo w deskę sanitarną z klapą oraz pojemnik sanitarny. Łatwe składanie i regulacja pozwala na dostosowanie do potrzeb pacjenta, a boczne uchwyty wspomagają stabilność i bezpieczeństwo użytkowania.

Krzesło toaletowe jest sprzętem pomocniczym ułatwiającym użytkownikowi wykonanie czynności sanitarnych. Zalecane jest osobom, mającym problemy z samodzielnym poruszaniem się, z dysfunkcjami i ograniczeniami ruchowymi, oraz osobom które utraciły zdolność samodzielnego siadania i wstawania. Krzesło pełni funkcję toaletową dzięki wyposażeniu w pojemnik sanitarny pod siedziskiem. Ułatwia przeprowadzenie czynności fizjologicznych i pielęgnacyjnych użytkownika. Kółka transportowe umożliwiają wygodny najazd na sedes po wyciągnięciu pojemnika sanitarnego.

Cechy produktu:

 • podłokietniki
 • nóżki
 • zakończone kółkami
 • tylne kółka wyposażone w hamulec
 • funkcja składania do transportu
 • deska sedesowa z klapą
 • pojemnik sanitarny z pokrywką
 • regulacja wysokości

Wózek sanitarny do transferu wykonany jest z solidnej metalowej ramy pokrytej czarną farbą epoksydową. Wyposażony jest w uchylne podłokietniki i podnóżek oraz 4 kółka z hamulcami. Elementy tapicerskie są wodoodporne dla zachowania higieny. Oparcie można składać w celu łatwiejszego przechowywania oraz transportu.

Nasadka sedesowa Clipper podwyższająca sedes przeznaczona jest dla osób mających problem z siadaniem i wstawaniem z sedesu oraz dla osób po operacji biodra. Nasadki sedesowe CLIPPER są bardzo popularne i doceniane dzięki ich wyjątkowemu designowi i wysokiej jakości. Nasadki CLIPPER I wykonane są z wysokiej jakości wtryskowego PP(polipropylen) zapewniającego wytrzymałość do 185kg. Wyposażone w wewnętrzną prowadnicę mocowaną na sedesie. Waga nasadki - 1,1kg Nasadki CLIPPER I podwyższają toaletę o 11cm.

Nasadka na sedes TITAN przeznaczona jest dla osób o obniżonej sprawności fizycznej, ułatwia siadanie i wstawanie z toalety.

W przedniej i tylnej części posiada wycięcie umożliwiające użytkownikowi wykonywanie czynności higieny intymnej. Standardowy rozmiar nasadki pasuje do większości muszli klozetowych.

Cechy produktu: podwyższa sedes o 14cm, wykonana z wysokiej jakości polipropylenu, wytrzymałość do 120kg, proste mocowanie do sedesu za pomocą dwóch klamr bocznych oraz czołowej nasadki.

Parametry techniczne: - wymiary wewnętrzne: 22x27 cm - całkowita szerokość: 35 cm - całkowita długość: 39cm - wysokość: 14cm - waga: 1,2kg

Nasadka toaletowa z klapą.

Stosowana jest jako ortopedyczny środek pomocniczy, podwyższający sedes do poziomu akceptowalnego dla użytkownika, który ze względu na swe schorzenie nie jest w stanie usiąść na sedesie o standardowej wysokości. Nasadka ta nadaje się do umieszczania na większości standardowych muszli sedesowych, także typu „Compact”. Nasadka zdejmowana i zakładana na toaletę w dowolnym momencie, bez konieczności stałego jej przytwierdzania. Nasadkę mocuje się za pomocą dwóch uchwytów mocujących w tylnej części oraz wypustki stabilizującej z przodu nasadki. Nasadka toaletowa o anatomicznym kształcie i grubości 150 mm gwarantuje wygodną pozycję, a antypoślizgowe, gumowe podkładki stabilizują siedzisko.

Główne cechy: - Wysokość nasadki 150 mm; - Klapa wykonana z tego samego tworzywa co siedzisko, poprawia higienę i estetykę w toalecie; - Siedzisko wykonane z trwałego i łatwego w czyszczeniu tworzywa; - Wymiary otworu nakładki dł. 300 x szer. 270 mm; - Produkt medyczny, atestowany.

Nasadka sedesowa CONTACT PLUS wykonana została z najwyższej jakości pianki wtryskowej pokrytej wodoodporną powłoką PVC. Nasadka dzięki swoim elastycznym właściwościom pasuje do wszystkich rodzajów sedesów gwarantując bezpieczne mocowanie. Użytkownik zyskuje najwyższy komfort dzięki ergonomicznemu kształtowi i piance o wysokiej gęstości. Wyrób certyfikowany i testowany dla obciążenia do 185 kg! Nasadka dostępna również w opcji z pokrywą ref. 500300.

CONTACT PLUS podwyższa sedes o 11cm. Waga - 2,1 kg Wymiary wewnętrzne - 21 x 26cm Wymiary zewnętrzne - 37 x 42cm

Nasadka CONTACT PLUS z pokrywą wykonana została z pianki o wysokiej gęstości pokrytej wodoodporną powłoką PVC. Nasadka pasuje do wszystkich rodzajów sedesów zapewniając bezpieczne mocowanie. Oferuje najwyższy komfort dzięki ergonomicznemu kształtowi i elastyczności. Wyposażona w pokrywę. Nasadka certyfikowana i testowana dla obciążenia do 185kg!

Podwyższa sedes o 11cm. Waga nasadki - 2,1kg Wymiary wewnętrzne - 21 x 26cm Wymiary zewnętrzne - 37 x 42cm

Linia uchwytów naściennych PROFILO wykonana jest w całości z tworzywa sztucznego ABS o średnicy 32mm(średnica wewnętrzna 30mm), które charakteryzuje wysoka wytrzymałość. Uchwyty posiadają na całej powierzchni roboczej rowki antypoślizgowe dla zapewnienia bezpieczeństwa chwytu mokrą ręką. Odległość między ścianą, a uchwytem to 40mm. Uchwyty PROFILO wyposażone są w nakładkę na śruby mocujące do ściany. Dzięki temu uzyskujemy pełną izolację śrub od wilgoci oraz estetyczny wygląd.

Linia uchwytów naściennych PROFILO wykonana jest w całości z tworzywa sztucznego ABS o średnicy 32mm(średnica wewnętrzna 30mm), które charakteryzuje wysoka wytrzymałość. Uchwyty posiadają na całej powierzchni roboczej rowki antypoślizgowe dla zapewnienia bezpieczeństwa chwytu mokrą ręką. Odległość między ścianą, a uchwytem to 40mm. Uchwyty PROFILO wyposażone są w nakładkę na śruby mocujące do ściany. Dzięki temu uzyskujemy pełną izolację śrub od wilgoci oraz estetyczny wygląd.

Linia uchwytów naściennych o optymalnej średnicy 40 mm, wykonanych w całości z tworzywa sztucznego ABS o wysokiej wytrzymałości. Na całej powierzchni roboczej rowki antypoślizgowe dla zapewnienia bezpieczeństwa chwytu mocną ręką. Uchwyty PROFILO wyposażone są w nakładkę na śruby mocujące do ściany. Dzięki temu uzyskujemy pełną izolację śrub od wilgoci oraz estetyczny wygląd.